پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7620

تداوم درخشش فلز سرخ در سال جاری

مس پرس: جلسه فلزات پایه در فروم سالانه بازار شانگهای در تاریخ 29 تا 30 ماه می برگزار شد. دیدگاه خوش‌بینانه نسبت به فلزات پایه به‌وی‍ژه مس و عدم اطمینان اهالی بازار به علت کاهش رشد اقتصادی در اروپا، ژاپن و چین، موضوعات مهم این جلسه بود.

تداوم درخشش فلز سرخ در سال جاری

به گزارش مس پرس، سخنرانان فروم سالانه بازار شانگهای در مورد عملکرد مس، آلومینیوم، نیکل و کبالت در نیمه دوم سال 2018 نظرات مثبتی داشتند و بیش‌ترین خوش‌بینی را نسبت به فلز مس ابراز کردند.
مدیرکل کمپانی Jinmai Resources در این جلسه گفت: «در میان فلزات پایه، مس بیش‌ترین پتانسیل افزایش قیمت را در سال جاری دارد، زیرا عرضه و تقاضا برای فلز سرخ قوی است.»

بر اساس اعلام موسسه متال‌بولتن، پیش‌بینی می‌شود میانگین قیمت مس در بورس فلزات لندن در سال 2018 به 7 هزار و 213 دلار در هر تن (رشد 17 درصدی نسبت به سال 2017) و در سال 2019 به 7 هزار و 813 دلار در هر تن (رشد 8 درصدی نسبت به سال 2018) برسد.
همچنین بر طبق گفته مدیرکل کمپانی Jinmai Resources، بهبود اقتصادی جهانی که سال گذشته در اروپا، ژاپن و چین ثبت‌شده بود؛ در سه‌ماهه اول سال جاری ادامه پیدا نکرد و انتظار می‌رود که رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا، ژاپن و چین با کندی همراه شود. اما طی شش‌ماه آینده، رونق اقتصادی در ایالات‌متحده پیش‌بینی می‌شود که خود دلالت بر تقویت شاخص ارزش دلار و افزایش بیش‌تر نرخ‌های بهره در این کشور خواهد داشت.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :