پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
Monday 18 February 2019
کد مطلب : ‌7629
عضو هیأت مدیره شرکت مس مطرح کرد

توان تولید 100 هزار تن کنسانتره در معدن مس درآلو

توان تولید 100 هزار تن کنسانتره در معدن مس درآلو

به گزارش مس پرس، مهندس علی محمدی عضو هیأت مدیره شرکت مس در بازدید از معدن مس درآلو گفت: معدن مس درآلو دارای 150 میلیون تن ذخیره با عیار متوسط 0/39درصد است که با راه‌اندازی کارخانه تغلیظ آن در سال 1399 توان تولید 100 هزار تن کنسانتره را دارد.
عضو هیأت مدیره شرکت مس با بیان این مطلب و با تاکید بر این‌که در حال حاضر این پروژه جزو مهمترین طرح های توسعه ای شرکت مس است گفت: برای پیشبرد هرچه سریع تر این پروژه مصوب کرده‌ایم تا در هفته پایانی هر ماه کلیه عوامل پروژه با حضور مدیرعامل شرکت مس میزان پیشرفت معدن مس درآلو را بررسی کنند تا موانع اجرایی این پروژه هر چه سریع‌تر برطرف شود.
وی درباره شرایط کنونی این معدن و میزان آماده‌سازی آن گفت: عملیات پیش باطله‌برداری این معدن از اواخر سال 1389 شروع شده است و تا کنون با برداشت 28میلیون تن باطله‌برداری، معدن شرایط ارسال سنگ سولفوری به کارخانه را دارد.
محمدی با اشاره به پیشرفت 40 درصدی طرح معدن مس درآلو گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که تا اوایل سال 1399 بهره‌برداری آزمایشی از کارخانه تغلیظ این معدن انجام شود و تا اواسط سال 1399 با رساندن توان کارخانه به ظرفیت اسمی‌اش موفق به تولید 100 هزار تن کنسانتره از این معدن شویم.
وی افزود: از اواخر اسفندماه تأکید مدیرعامل شرکت مس و اعضای هیأت مدیره بر بهره‌برداری هرچه سریع‌تر از طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس به ویژه معادن جدید همچون چاه فیروزه، درآلو و دره‌زار بود تا در افق 1400 تولید کنسانتره شرکت مس متناسب با ظرفیت اسمی کارخانه‌های ذوب شرکت مس افزایش پیدا کند.
محمدی تصریح کرد: جدای از این، افزایش ظرفیت تولید کنسانتره به میزان قابل‌توجهی بر سودآوری شرکت مس خواهد افزود و امکان توسعه پایدار را برای این شرکت فراهم خواهد کرد.
وی در پایان افزود:

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :