پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
Monday 18 February 2019
کد مطلب : ‌7637
مدیر طرح توسعه معدن مس درآلو:

کارخانه تغلیظ مس درآلو تا دو سال آینده به‌ بهره‌برداری می‌رسد

مس پرس/ مهندس «عطاءالله شمس‌الدینی» مدیر طرح توسعه معدن مس درآلو گفت: پیش‌بینی می‌شود شروع بهره‌برداری آزمایشی از این پروژه در اردیبهشت‌ماه سال 99 باشد که بعد از 6 ماه بهره‌برداری آزمایشی، به ظرفیت اسمی 100 هزار تن کنسانتره خواهد رسید.

 کارخانه تغلیظ مس درآلو تا دو سال آینده به‌ بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش مس پرس، شمس‌الدینی با اشاره به میزان ذخیره معدن مس درآلو گفت: بر اساس آخرین تخمین ذخیره انجام‌شده با استفاده از اطلاعات 124 گمانه اکتشافی و با استناد به گواهی کشف معدن میزان ذخیره قطعی زمین‌شناسی کانسار درآلو در عیار حد 0/2 درصد در حدود 228 میلیون تن با عیار مس متوسط 0/35 درصد است.
وی تصریح کرد: از این میزان ذخیره در حدود 153 میلیون تن آن با عیار متوسط مس 0/39 درصد، قابل معدنکاری است که نسبت باطله برداری (Waste/Ore) کنونی معدن در حدود 0/6 است که در مقایسه با سایر معادن تحت تملک شرکت ملی صنایع مس ایران، معدن درآلو از نسبت باطله برداری پایین‌تری برخوردار است.
شمس‌الدینی افزود: عملیات پیش باطله برداری معدن درآلو از نیمه دوم سال 89 شروع شد و هم‌اکنون با برداشت حدود 28 میلیون تن باطله برداری، معدن آماده ارسال سنگ سولفوری به کارخانه است.
مدیر معدن مس درآلو در خصوص راه‌اندازی کارخانه تغلیظ درآلو گفت: حدود دو سال پیش مدارک مهندسی پایه (Basic) توسط مشاور کارخانه و با همکاری شرکتFLSmidth تهیه شد و بر اساس آن اسناد قرارداد EPC برای طرح احداث کارخانه تکمیل شد که درنهایت در نیمه اول سال 95 عملیات احداث کارخانه تغلیظ درآلو به پیمانکار EPC واگذار شد و هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی کل طرح حدود 40درصد است.
شمس‌الدینی با اشاره به رویکرد کنونی مدیریت شرکت مس در پیشبرد هرچه سریع‌تر معادن جدید شرکت مس گفت: در شرایط کنونی، مدیریت جدید شرکت مس روی راه‌اندازی معادن جدید و رسیدن به تولید کنسانتره بیشتر تأکید دارند که نشان از توان مدیریتی بالا و نگرش وسیع ایشان است؛ چراکه راه‌اندازی معادن جدید و متوسط به‌درستی این نوید را می‌دهد که تولید سال‌های آینده شرکت مس افزایش ‌خواهد داشت و به دنبال آن ارزش افزوده بالایی برای شرکت مس ایجاد خواهد شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :