پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397
Monday 18 February 2019
کد مطلب : ‌7642
مجتمع مس سونگون رکورد تولید 13 سال گذشته را شکست

افزایش 13 درصدی تولید مس محتوی معدنی در خردادماه 97

مس پرس: مجتمع مس سونگون در خردادماه سال جاری موفق به ثبت رکوردی جدید در تولید کنسانتره مس و مس محتوی معدنی شد که به‌عنوان رکوردی تاریخی از سال 1384 تاکنون در فعالیت‌های این مجتمع ثبت شد.

افزایش 13 درصدی تولید مس محتوی معدنی در خردادماه 97

به گزارش مس پرس، مهندس «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون با بیان این‌که در خردادماه سال جاری مجتمع مس سونگون در زمینه‌های تناژ خوراک، تناژ کنسانتره و مس محتوی، به ثبت رکوردی جدید دست یافت گفت: مجتمع مس سونگون در خردادماه سال جاری با فرآوری 1.393.066 تن سنگ معدن در کارخانه تغلیظ فاز یک و دو، 30423 تن کنسانتره مس تولید کرد که 9درصد از برنامه پیش‌بینی‌شده خردادماه جلوتر است.
وی افزود: همچنین مجتمع مس سونگون در خردادماه سال جاری موفق به تولید 7701 تن مس محتوی شد که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده تولید خردادماه رشد 13درصدی داشته است. همچنین این رکورد نسبت به رکورد قبلی یعنی اردیبهشت‌ماه سال 1396 رشد 6درصدی داشته است که در نوع خود بی‌نظیر است.
به گفته شریفی کارخانه مولیبدن مجتمع مس سونگون نیز با ثبت تولید بیش از 251 تن کنسانتره مولیبدن، شاهد 90 درصد رشد نسبت به برنامه پیش‌بینی و 11درصد رشد نسبت به رکورد قبلی یعنی مهرماه 96 بوده است.
مدیر مجتمع مس سونگون با تأکید بر این‌که دستیابی به این رکورد تولیدی یکی از اوراق زرین در تاریخ معدنکاری این مجتمع است گفت: بعد از سال 1384 توانسته‌ایم برای اولین بار در تمامی زمینه‌ها (تناژ خوراک، تناژ کنسانتره مس، مس محتوی و تناژ کنسانتره مولیبدن) به این موفقیت بزرگ دست یابیم.
شریفی تصریح کرد: این رکورد با کاهش در مصارف حامل‌های انرژی آب و برق (آب خام 23درصد و برق 16درصد) و توقف کمتر از دودرصدی کارخانه تغلیظ به‌دست‌آمده است که در نوع خود کم‌نظیر است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :