پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7663
مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه خبر داد

رشد 19 درصدی اکتشافات مس در سه‌ماهه نخست 97

مس پرس: مهندس «شهریار متوکل» مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه گفت: امور اکتشافات شرکت مس تا پایان خردادماه سال جاری موفق به ثبت رشد حدود 19 درصدی برنامه‌های اکتشافی در سطح کشور شد.

رشد 19 درصدی اکتشافات مس در سه‌ماهه نخست 97

به گزارش مس پرس، مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت مس با اعلام این خبـر گفت: اولویت نخست این امور، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های اکتشافی با بهره‌گیــری از روش‌های نوین اکتشافی در راستای شناسایی محدوده‌های مستعد کانی‌سازی مس و سایر عناصر همراه آن است.

وی افـزود: در راستـای تحقق بخشی به این رویکرد و شناسایی نواحی امیدبخش مس در سطح کشور، تا پایان خردادماه سال جاری امور اکتشافات شرکت مس بیش از 6232 متر عملیات حفاری در استان‌های مرکزی، جنوبـی، شمال و شمال غرب کشور انجام داده است که این میزان حاکی از رشد 19 درصدی فعالیت‌های اکتشافی نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده امور اکتشافات شرکت مس است.
وی در ادامه درباره سایر اقدامات انجام‌شده امور اکتشافات و مهندسی توسعه در سال جاری گفت: همچنین، مطالعات اکتشافی پی‌جوئی در مقیاس ناحیه‌ای در بیش از 47000 کیلومترمربع در پهنه‌های اکتشافی در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان در برنامه کاری این امور بوده و در حال انجام است.
به گفته مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه بر اساس فعالیت‌های پی‌جویی و شناسایی انجام‌شده در پهنه‌های استان‌های کرمان و ‌آذربایجان‌شرقی در دوره اخیر، تعداد قابل‌توجهی محدوده امیدبخش شناسایی شده و برنامه‌ریزی کامل برای اکتشاف تفصیلی- تکمیلی(زمین‌شناسی، ژئوشیمی، ژئوفیزیک و توپوگرافی) در این نواحی انجام گرفته و در حال انجام است.
وی افزود: علاوه‌بر این، اخذ مجوزهای قانونی به‌منظور صدور پروانه اکتشاف برای ادامه فعالیت‌های اکتشافی تفصیلی در این مناطق نیز در حال پیگیری است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :