پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 6 خرداد ماه 1399
Tuesday 26 May 2020
کد مطلب : ‌7684

ثبت رکورد تولید مس و سنگ آهن در BHP

بی‌اچ‌پی گزارش داد به رکورد جدیدی در تولید سالانه از معدن Western Australian دست یافته است و در یک سال مالی منتهی به 30 ژوئن، حجم تولید سنگ‌آهن این کمپانی 289‌میلیون تن ثبت شده است. همچنین، تولید مس این کمپانی با 32‌درصد افزایش به 1/75میلیون تن رسید.

ثبت رکورد تولید مس و سنگ آهن در  BHP

به گزاش مس پرس، این رشد تولید در 2017 عمدتاً ناشی از رشد تولید معدن اسکوندیدا و افزایش سطح تولید در پروژه توسعه‌ای Los Colorados بوده است. رشد 57درصدی تولید معدن اسکوندیدا و افزایش حجم تولید آن به 1/2میلیون تن، عمدتاً به دلیل وقفه تولیدی در این معدن طی سال گذشته بوده است.

کمپانی بی‌اچ‌پی اعلام کرد که تولید هدف‌گذاری شده در سال جاری در محدوده 1/12 تا 1/18میلیون تن خواهد بود، زیرا رشد تولید احتمالی توسط کاهش قابل‌توجه سطح عیار کانه‌ها جبران خواهد شد. تولید مس در معدن Olympic Dam واقع در کشور استرالیا در سال گذشته با 18درصد کاهش به 137هزار تن رسید که علت اصلی این افت تولید، عملیات تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده واحد ذوب این معدن در نیمه اول سال مالی و تأخیر در راه‌اندازی عملیات توسعه‌ای بوده است. بر اساس این گزارش، این معدن در سه‌ماهه منتهی به ژوئن به ظرفیت کامل خود دست یافت.

بی‌اچ‌پی همچنین اعلام کرد که تولید هدف‌گذاری شده معدن مذکور طی سال جاری در محدوده 200 تا 220‌هزار تن خواهد بود که این رشد تولید با بهبود پایدار عملیات‌ها و افزایش سطح عیار کانه‌ها در مناطق جنوبی حاصل خواهد شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :