پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 2 شهریور ماه 1398
Saturday 24 August 2019
کد مطلب : ‌7691
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تأکید کرد

توسعه راه مقابله عملی با تحریم‌ها

«محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: افزایش تولید، بومی‌سازی و تقویت ساخت داخل و پیگیری قدرتمندانه طرح‌های توسعه‌ای سه محور اساسی این شرکت برای مقابله با تهدیدات موجود است.

توسعه راه مقابله عملی با تحریم‌ها

به گزارش مس پرس، مدیرعامل شرکت مس با اشاره به آغاز دور اول تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران گفت: جنگ اقتصادی از ناحیه استکبار جهانی علیه ملت مظلوم ایران کلید خورده است و در این شرایط خانواده صنعت مس به فضل الهی و با همتی بلند و با کار گروهی و مضاعف تلاش خواهند کرد تا تهدیدات موجود را به فرصت تبدیل کنند.
وی با بیان ‌این‌که شرکت مس پیش از آغاز تحریم‌ها راهکارهای عملی برای مقابله با تهدیداتی که پیش‌روی این شرکت است را بررسی کرده و کارگروه‌هایی برای این منظور تشکیل داده، گفت: افزایش تولید، بومی‌سازی و تقویت ساخت داخل و پیگیری قدرتمندانه طرح‌های توسعه‌ای سه محور اساسی شرکت مس برای مقابله با تهدیدات موجود است.
وی ادامه داد: افزایش تولید به‌عنوان نخستین راه عملی برای حفظ جایگاه موجود ضروری است و برای این منظور باید در همه واحدهای عملیاتی تولید از معدن تا پالایشگاه علاوه بر بازسازی و بهبود خطوط تولید، افزایش تولید نیز صورت گیرد.
وی تصریح کرد: همچنین در جهت افزایش بهره‌وری برنامه‌ریزی متقنی صورت گرفته است و در این راه قطعاً با اتکا به توان کارکنان، مهندسان و مدیران شرکت مس در پایان سال جاری و سال‌های پیش‌رو شاهد افزایش تولید خواهیم بود.
مهندس بنی‌اسدی‌راد درباره بومی‌سازی به‌عنوان دومین راهکار شرکت مس برای مقابله با تحریم‌ها گفت: تقویت ساخت داخل و اتکا به پتانسیل‌های داخلی و ظرفیت‌های موجود در جهت بومی‌سازی هرچه بیشتر تجهیزات و قطعات خط تولید با تشکیل کارگروهی قوی به جد در حال پیگیری است و تأکید کرده‌ایم که واحد ساخت داخل این شرکت آمادگی ساخت قطعاتی که حتی صرفه اقتصادی را ندارند داشته باشند.
وی با تأکید بر این‌که شرکت مس پیش از این شرایط تحریمی‌ را تجربه کرده است بیان کرد: در این راه حتماً از تجربه مقابله با تحریم‌ها برای تأمین قطعات، مواد و تجهیزات حیاتی استفاده خواهیم کرد.
مدیرعامل شرکت مس با عنوان این‌که از چند ماه پیش پیگیری هر چه سریع‌تر طرح‌های توسعه‌ای را در دستور کار قرار دادیم اظهار داشت: توسعه راه مقابله عملی با تحریم‌ها است و رسالت ما در حال حاضر ادامه با قدرت پروژه‌های حیاتی و مطمئن تا راه‌اندازی در زمان مقرر و بدون تأخیر است که نتیجه آن بدون شک افزایش سودآوری و ارتقای وجاهت شرکت مس در مجامع معدنی و صنعتی دنیا خواهد شد.
وی افزود: به فضل الهی و با همت بلند کارکنان شرکت ملی صنایع مس ایران تلاش خواهیم کرد در آینده نزدیک رتبه شرکت مس در دنیا را از 22 به زیر 10 برسانیم.
مهندس بنی‌اسدی‌راد تأکید کرد: برای تحقق این هدف و ارتقای جایگاه تولیدی‌مان در دنیا راه‌اندازی پروژه‌های توسعه‌ای نظیر معدن درآلو، چاه‌فیروزه و دره‌زار کمک بسزایی خواهد کرد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :