پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7749
گروه بین‌المللی مطالعات مس گزارش داد

رشد 5درصدی تولید جهانی مس معدنی در نیمه نخست 2018

مس پرس: بر اساس گزارش ICSG، طی نیمه نخست سال 2018 در مقایسه با مدت مشابه سال 2017، حدود 5درصد به تولید جهانی مس معدنی افزوده شد که از این میان، رشد تولید کنسانتره نیز حدود 5 درصد و رشد تولید کاتد استخراج حلالی و الکترووینینگ به 6درصد رسید.

رشد 5درصدی تولید جهانی مس معدنی در نیمه نخست 2018

به گزارش مس پرس، گروه بین‌المللی مطالعات مس در گزارش خود افزایش 485 هزار تنی مس معدنی در جهان را تحت تأثیر رشد تولید مس معدنی در شیلی و اندونزی نسبت به دوره مشابه سال قبل دانسته است.
بر اساس این گزارش، حجم تولید مس معدنی شیلی به دلیل وقفه تولیدی بزرگ تاریخ معدن کاری در اسکوندیدا طی ماه‌های فوریه تا مارس 2017 و افت سطح تولید واحدهای معدنی شرکت دولتی کودلکو، به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یافت. در اندونزی نیز، کاهش حجم تولید مس معدنی در پی اجرای قانون ممنوعیت صادرات مواد معدنی شامل کنسانتره مس طی ماه‌های ژانویه تا آوریل، موجب ثبت افزایش 40 درصدی تولید مس در نیمه نخست سال جاری شد.
علاوه بر این در طی نیمه نخست 2018 تولید کاتد SX-EW در جمهوری دموکراتیک کنگو افزایش 16 درصدی را تجربه کرد و زامبیا نیز رشد 12 درصدی تولید معدنی را به ثبت رساند. علت رشد سطح تولید مس زامبیا، راه‌اندازی مجدد ظرفیت تعطیل‌شده این کشور بود.
اگرچه سال جاری با وقفه تولیدی چشمگیری در طول نیمه نخست مواجه نبود، معادن مس کانادا و ایالات‌متحده، به ترتیب با کاهش 7 و 8 درصدی تولید همراه شدند. در پرو نیز، پس از یک دوره رشد تولید مس معدنی طی سال‌های گذشته، صنعت با کاهش حجم تولید مواجه شد.
طی بررسی منطقه‌ای، تولید مس معدنی در آفریقا، آمریکای لاتین، آسیا، اروپا و اقیانوسیه با افزایش به ترتیب 10، 8، 5/5، 3 و 8 درصدی همراه بود درحالی‌که تولید مس معدنی آمریکای شمالی افت 6 درصدی را به ثبت رساند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :