پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 17 آذر ماه 1398
Sunday 8 December 2019
کد مطلب : ‌7758
مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع «فملی»:

نگران مس نباشید؛ امسال رکورد تولید را می‌زنیم

مس پرس/ «بهروز رحمتی» درخصوص علل صف فروش «فملی» گفت: اتفاق خاصی که منجر به کاهش تولید و فروش شرکت شود رخ نداده است و این امر طبیعی است که پس از یک دوره رشد ارزش سهام، شاهد افزایش عرضه و اصلاح در سهم باشیم و جای نگرانی نیست.

نگران مس نباشید؛ امسال رکورد تولید را می‌زنیم

به گزارش مس پرس به نقل از می متالز، وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که برخی مطرح می‌کنند شرکت با مشکل فروش صادراتی روبرو است؟ گفت: در یک ماه اخیر با توجه به افزایش تقاضا برای کاتد مس در بورس کالا برای تأمین نیاز بازار مجبور به عرضه بیشتر کالا در بازار داخل بودیم، از طرفی مشکل خاصی برای صادرات وجود ندارد و با چین و ترکیه در حال رایزنی هستیم و طبق برنامه‌ای که داشتیم صادرات عملیاتی خواهد شد.
رحمتی در خصوص ادامه پتانسیل رشد سهام «فملی» هم گفت: سهام مس با توجه به شرایط شرکت و روند تولید و فروش این پتانسیل که بازهم رشد داشته باشد را دارد. در سال جاری ملی مس رکورد تولید مس کاتد را خواهد شکست و در زمینه تولید و هم فروش از برنامه جلوتر است و نگرانی خاصی نداریم.
وی در خصوص تأثیر نحوه قیمت‌گذاری جدید محصولات هم گفت: این موضوع که سقف دامنه نوسان حذف شد اقدام خوبی بود؛ اما هنوز قیمت‌گذاری با دلار بازار آزاد فاصله دارد که باید اصلاح شود، بااین‌وجود هم سهام پتانسیل رشد را دارد.
این مقام مسئول در ملی مس در پایان گفت: با توجه به استراتژیک بودن فلز مس در دنیا این صنعت می‌تواند صنعتی پیشرو در سودآوری در بین سایر صنایع فلزی باشد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :