پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
جمعه 3 خرداد ماه 1398
Friday 24 May 2019
کد مطلب : ‌7761

امیدواری واحدهای ذوب به رونق بازار در سال 2019

کمپانی‌های ذوب چینی انتظار دارند تا در مقایسه با سال جاری، در سال آینده شاهد رونق بازار باشند؛ اما مناقصه اخیر آنتوفاگوستا نشان می‌دهد که برخی از خریداران برای حفظ حجم محموله‌های خود، مایل به پرداخت تعرفه‌های ذوب و پالایش بسیار پایینی هستند.

امیدواری واحدهای ذوب به رونق بازار در سال 2019

به گزارش مس پرس به نقل از متال بولتن، همانند سال‌های گذشته انتظار می‌رود مذاکرات قراردادهای کارگری در سال 2019 در ابتدا توسط واحدهای ذوب و معادن آغاز شود هرچند تاکنون در این زمینه اقدامی انجام نشده است.

گزارش شده است که کمپانی‌های ذوب چینی انتظار دارند تا در مقایسه با سال جاری، در سال آینده شاهد رونق باشند. اما مناقصه اخیر آنتوفاگوستا نشان می‌دهد که برخی از خریداران برای حفظ حجم محموله‌های خود، مایل به پرداخت تعرفه‌های ذوب و پالایش بسیار پایینی هستند.
موسسه متال بولتن گزارش داد که آنتوفاگوستا محموله‌های عمده کنسانتره از معادن Centinela و Los Pelambres را برای تحویل در سال 2019، به قیمت‌های بسیار پایینی و کمتر از 60 دلار در هر تن و 6 سنت در هر پوند فروخته است.
یک منبع مطلع بیان داشت که در سال آینده، ظرفیت‌های ذوب بیشتری در چین به بهره‌برداری می‌رسد و انتظار می‌رود که کمپانی Tuticorin نیز در سال آینده شروع به کار کند. با توجه به این‌که انتظار می‌رود تولید گراسبرگ در سال آینده افت محسوسی داشته باشد، افزایش تعرفه‌های ذوب و پالایش برای واحدهای ذوب مفید خواهد بود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :