پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 16 تیر ماه 1399
Monday 6 July 2020
کد مطلب : ‌7773
مدیر امور اکتشافات و توسعه شرکت مس:

باید نگاه وی‍ژه به اکتشافات داشته باشیم

مس پرس: مهندس شهریار متوکل مدیر امور اکتشافات و توسعه شرکت مس گفت: استراتژی شرکت‌های موفق با استراتژی دیگر شرکت‌ها فرق می‌کند. ما باید به اکتشافات و توسعه نگاه ویژه داشته باشم و از الگوهای قدیمی نباید استفاده کرد.

باید نگاه وی‍ژه به اکتشافات داشته باشیم

مدیر امور اکتشافات و توسعه شرکت مس در پنل اکتشافات پورفیری و معادن کوچک در حاشیه همایش صنایع غیرآهنی ایران گفت: یک موضوع که در تصمیم‌گیری بنگاه‌های اقتصادی بسیار مؤثر است فرازوفرودهای قیمت مواد معدنی در دنیا است. این نکته در سرمایه‌گذاری‌ها بسیار مؤثر هست و هم‌اکنون با توجه به شواهد و پیش‌بینی‌های بازار در آغاز دوره رشد قیمت هستیم.
وی افزود: استراتژی شرکت‌های موفق با استراتژی دیگر شرکت‌ها فرق می‌کند. ما باید به اکتشافات و توسعه نگاه ویژه داشته باشم و از الگوهای قدیمی نباید استفاده کرد.
متوکل با تاکید بر این‌که باید هر چه بیشتر در زمینه اکتشاف معادن جدید سرمایه‌گذاری کنیم گفت: نرخ به دست آوردن معادن در دنیا رو به کاهش است و از سال 2000 تا 2016 تنها 9 درصد از کانسارهایی که کشف‌شده است تبدیل به معدن شده است.
مدیر امور اکتشافات و توسعه شرکت مس با اشاره به اهمیت معادن کوچک در کشور اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نکاتی که در استراتژی اکتشاف معادن کوچک مطرح است بحث تلفیق لایه‌های اطلاعاتی است که از جمله مهمترین لایه‌های اطلاعاتی می توان به دورسنجی‌، مطالعات ژئوفیزیک، ژئوشیمی و زمین‌شناسی اشاره کرد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :