پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 9 بهمن ماه 1398
Wednesday 29 Januray 2020
کد مطلب : ‌7774
مدیر طرح جهادی معادن کوچک شرکت مس مطرح کرد

نقش پررنگ معادن کوچک مس در توسعه عدالت اجتماعی

مهندس عباس صفری مدیر طرح جهادی معادن کوچک شرکت مس گفت: معادن کوچک در توسعه اقتصادی کشور بسیار مؤثر هستند و بعضی از اثرات آنها شامل کارآفرینی، نوآوری و پویایی صنعت و ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد است.

نقش پررنگ  معادن کوچک مس در توسعه عدالت اجتماعی

مهندس عباس صفری مدیر طرح جهادی معادن کوچک شرکت مس با بیان این مطلب در پنل اکتشافات پورفیری و معادن کوچک در حاشیه همایش فلزات غیر آهنی ایران گفت: تناقض در قوانین و عدم استفاده مناسب از ظرفیت‌های تولید و گسترش زیرساخت‌های کافی و مناسب برای توسعه، بعضی از چالش‌هایی است که در حوزه معادن کوچک دیده می‌شود.
مدیر طرح جهادی معادن کوچک شرکت مس با بیان این‌که تولید 75 هزار تن در سال، تعداد شاغلین حدود 50 نفر و عمر کمتر از پنج سال برخی از مهم‌ترین پارامترهای اصلی معادن کوچک در ایران است گفت: یکی دیگر از خصوصیات معادن کوچک اداره ساده‌تر آنها نسبت به معادن بزرگ است و اغلب به‌صورت فامیلی اداره می‌شوند و همین انسجام برای سرمایه‌گذاران جذابیت زیادی ایجاد می‌کند.
صفری با اشاره به این‌که استفاده از تسهیلات یکی از مشکلاتی است که همه صنایع با آن روبرو هستند و معادن کوچک نیز برای استفاده از تسهیلات بانکی و نحوه پرداخت آن با مشکلات فراوانی روبرو هستند اظهار داشت: اگر ما بتوانیم معادن کوچک را با هم هماهنگ کنیم بسیاری از مشکلات معادن خصوصی و کوچک حل خواهد شد.
مدیر طرح جهادی معادن کوچک شرکت مس با تأکید بر این‌که معادن کوچک در ایجاد اشتغال و توزیع ثروت و عدالت اجتماعی بسیار مؤثر هستند بیان کرد: در همین راستا شرکت ملی صنایع مس ایران برای حمایت از معادن کوچک با  ایمیدرو و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و بانک‌ها وارد مذاکره شده تا این معادن بتوانند هزینه‌های خود را از طریق تسهیلات بانکی  پوشش بدهند و با راه‌اندازی معادن خود ارائه خدمت کنند.
وی افزود:  البته صنایع شرکت مس ضمن ارائه کمک‌های مشاوره‌ای و فنی تضمین می‌کند که کنسانتره تولیدی معادن کوچک مس را خریداری می‌کند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :