پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 7 خرداد ماه 1399
Wednesday 27 May 2020
کد مطلب : ‌7790
مدیر اجرایی کمپانی آروبیس اعلام کرد

افزایش تقاضا عامل رشد پریمیوم‌های مس

مس پرس: «یورگن شاکلر» مدیر اجرایی کمپانی آروبیس گفت: «دلیل عمده افزایش پریمیوم‌های سالانه مس، افزایش تقاضا برای این فلز تصفیه شده است.»

افزایش تقاضا عامل رشد پریمیوم‌های مس

به گزارش مس پرس به نقل از CRU، مدیر اجرایی کمپانی آروبیس گفت: «به‌رغم فشار ناشی از مقررات زیست‌محیطی بر واحدهای ذوب؛ افزایش ارتباطات الکتریکی در جهان موجب شده تا تقاضای مس تصفیه‌شده رشد پایداری را تجربه کند.»
کمپانی آروبیس، بزرگ‌ترین کمپانی ذوب مس در اروپا و بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مواد خام مس در جهان، در هفته گذشته، پریمیوم سالانه مس خود را با 12درصد افزایش؛ 96دلار در هر تن برای پیشنهادات سال 2019 اعلام کرد. در حال حاضر، پریمیوم‌های این کمپانی در بالاترین سطح چهار سال اخیر خود قرار دارد.
شاکلر در ادامه گفت: «بخش‌های کلیدی و پرمصرف مس در حال تقویت است. به‌عنوان‌مثال، بازار رساناها در اروپا در نیمه اول سال جاری به میزان 4درصد رشد کرده است که بخشی از آن ناشی از تغییرات در استانداردهای مقاومت کابل‌ها در اتحادیه اروپا است که در سال 2017 به اجرا درآمده است.»
این کمپانی پس از آن که 40درصد سهام کمپانی کودلکو را در ماه ژانویه در اختیار گرفت، حجم عمده کاتد‌های کارخانه تولید میله Deutsche Giessdraht به ظرفیت 280 هزار تن در سال را فرآوری می‌کند. این دو تولیدکننده در گذشته ورودی کاتد را به‌صورت 50-50 تقسیم می‌کردند. خرید سهام کودلکو به این معنی است که کمپانی Aurubis بیشتر تولید خود را به این کارخانه ارسال خواهد کرد و حجم کمتری را برای مشتریان در دسترس قرار خواهد داد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :