پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 26 خرداد ماه 1398
Sunday 16 June 2019
کد مطلب : ‌7864
مدیر مجتمع مس سونگون:

مقدمات اجرای طرح توسعه مس سونگون آماده است

مس پرس: مهندس «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون گفت: قراردادهای مالی طرح توسعه مس سونگون که با هدف تکمیل زنجیره تولید در این مجتمع کلید خورده است تنظیم شده و اعتبار اسنادی (Lc ) آن نیز باز شده است.

مقدمات اجرای طرح توسعه مس سونگون آماده است

به گزارش مس پرس به نقل از ایرنا، شریفی با اشاره به اینکه قرارداد مشارکت شرکت چینی در طرح توسعه مس سونگون تیرماه سال جاری امضا شد، گفت: سرمایه‌گذار خارجی فقط بخش طراحی و تأمین تجهیزات اصلی این طرح را عهده‌دار خواهد بود و نظارت بر اجرا و بهره‌برداری از طرح‌های یاد شده بر عهده شرکت‌های داخلی است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های توسعه مس سونگون 2 هزار نفر اشتغال‌زایی خواهد داشت، گفت: با اجرای طرح توسعه، زنجیره تولید مس در شهرستان ورزقان کامل می‌شود .
مدیر مجتمع مس سونگون اعلام کرد: طرح توسعه مس سونگون به شکل یک بسته طراحی‌شده و شامل کارخانه ذوب و پالایش و اسید سولفوریک است که بدون هیچ‌گونه آلایندگی اجرا می‌شود.
شریفی تأکید کرد: این طرح با به‌روزترین و بهترین فناوری دنیا که توجیه اقتصادی دارد اجرا خواهد شد و هیچ‌گونه آلودگی زیست‌محیطی نخواهد داشت.
وی به دیگر طرح‌های در حال اجرای معدن سونگون اشاره کرد و ادامه داد: در کنار طرح‌های توسعه، فاز 3 تغلیظ 150 هزار تنی و کارخانه لیچینگ در حال احداث هستند.
گفتنی است، معدن مس سونگون در 130 کیلومتری شمال شرق تبریز در شهرستان ورزقان واقع است. در این معدن غیر از فلز با ارزش مس، مولیبدن، طلا، نقره و دیگر عناصر با اهمیت به‌صورت فلزات همراه وجود دارد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :