پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 8 خرداد ماه 1399
Thursday 28 May 2020
کد مطلب : ‌7888
مشاور حوزه معاونت مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران:

افزایش سرمایه شرکت مس موجب تقویت طرح‌های توسعه می‌شود

«مجید هاتف وحید» گفت: مصوبه اخیر افزایش سرمایه شرکت مس گام مهمی در تأمین مالی و سرعت بخشیدن به پروژه‌های مهم و اولویت‌دار تولیدی مثل توسعه معادن دره‌زار، درآلو و چاه‌فیروزه است که با بهره‌برداری از آنها تولید شرکت مس به‌طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

افزایش سرمایه شرکت مس موجب تقویت طرح‌های توسعه می‌شود

به گزارش مس پرس، «مجید هاتف وحید» مشاور حوزه معاونت مالی و اقتصادی شرکت مس با بیان این مطلب و با اشاره به این‌که در ارتباط با تأمین مالی راه‌های مختلفی وجود دارد گفت: یکی از این راه‌ها افزایش سرمایه است و افزایش سرمایه اخیر شرکت مس در مجمع عمومی فوق‌العاده 28 آذرماه امسال ازاین‌جهت حائز اهمیت است که باعث می‌شود شرکت مس 1800میلیارد تومان از منابع نقدی‌اش را حفظ کند و از آن برای سرعت بخشیدن به انجام پروژه‌های توسعه‌ای استفاده کند.
وی افزود: علاوه بر این، افزایش سرمایه برای سهامداران هم جذابیت دارد چراکه به سهامداران سود سهمی تعلق می‌گیرد. بنابراین افزایش سرمایه یک رخداد مبارکی است که هم سهامداران از آن نفع می‌برند و هم شرکت از آن منتفع می‌شود.
هاتف وحید تأکید کرد: شرکت مس باید از این افزایش سرمایه نهایت استفاده را ببرد؛ چراکه سال 98 سال سختی برای اقتصاد کشور ازنظر تأمین مالی است و باید به دنبال راه‌های گوناگونی برای افزایش سرمایه باشیم.
به گفته مشاور حوزه معاونت مالی و اقتصادی شرکت مس تأمین مالی از محل اوراق صکوک، بازار پول و صندوق‌های فایند از دیگر راه‌های تأمین مالی برای شرکت مس است که این‌ راه‌ها هم‌اکنون در دست بررسی و اقدام است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :