پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 31 شهریور ماه 1398
Sunday 22 September 2019
کد مطلب : ‌7909
مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو عنوان کرد

توسعه چشمگیر معدن مس درآلو با وجود تحریم‌ها

مس پرس | مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو گفت: فعالیت‌های پروژه معدن مس درآلو به‌رغم اعمال تحریم‌های بین‌المللی طی نه‌ماهه نخست امسال از پیشرفت قابل قبول 10 درصدی برخوردار شده است. به گفته شمس‌الدینی میزان کلی پیشرفت این طرح تاکنون به 41 درصد رسیده است.

توسعه چشمگیر معدن مس درآلو با وجود تحریم‌ها

به گزارش مس پرس، مهندس «عطاءالله شمس‌الدینی» مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو با اعلام این خبر درباره تأثیر تحریم‌ها بر این طرح گفت: شرکت FLS به‌عنوان صاحب تکنولوژی و طراح فاز Basic پروژه احداث کارخانه تغلیظ درآلو به دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و ایجاد محدودیت‌های بانکی در فرایند تأمین تجهیزات برای این پروژه به‌ناچار از ادامه همکاری با شرکت ملی صنایع مس ایران امتناع ورزیده است.
وی افزود: با این وجود تیم پروژه درآلو با اتکا به پشتوانه تجربه بالای موجود و با جایگزینی تأمین‌کنندگانی از سایر کشورهای پیشرو در صنایع فرآوری مواد معدنی همچون فرانسه، اسپانیا، آلمان و آفریقای جنوبی و با حمایت‌های بی‌شائبه و همیشگی هیأت مدیره محترم شرکت ملی صنایع مس ایران، توانسته در 9ماهه اول سال 97 به پیشرفت قابل قبولی در بخش‌های تأمین و اجرا دست یابد.
مهندس شمس‌الدینی با اشاره به نخستین بازدید مدیرعامل شرکت مس از سایت درآلو در فروردین‌ماه 1397 گفت: ایشان از همان ابتدای شروع مدیریت خود در شرکت مس تأکید کردند که پروژه درآلو، جزو مهم‌ترین پروژه‌های توسعه‌ای شرکت مس است و انتظار دارد که در ازای تأمین منابع مالی برای پروژه، تمامی ارکان پروژه درآلو، با حداکثر توان ممکن، در جهت اتمام به‌موقع طرح تلاش کنند.
شمس‌الدینی تصریح کرد: در همین راستا و با حمایت‌های مستقیم ایشان و سایر اعضای هیأت مدیره، از ابتدای امسال، بیش از 400 میلیارد تومان به‌صورت ریالی و نیز حدود 3 میلیون یورو به‌صورت ارزی، به این پروژه تزریق شده است.
به گفته مدیر پروژه طرح معدن مس درآلو در بخش تأمین تجهیزات ساخت جرثقیل‌های 120 و 60 تن، نوار نقاله 1700 متری انتقال کانسنگ معدن به کارخانه تغلیظ و مخازن سلول‌های فلوتاسیون در مرحله ساخت قرار دارند که خوشبختانه از پیشرفت خوبی برخوردار شده‌اند.
وی با اشاره به این‌که طرح معدن درآلو مشتمل بر پروژه‌های باطله‌برداری و آماده‌سازی معدن درآلو، احداث کارخانه تغلیظ، آب‌رسانی، سد باطله و برق‌رسانی است اظهار داشت: جمع مبلغ قرارداد این طرح 1700میلیارد تومان و 150میلیون یورو برآورد شده است.
مدیر پروژه درآلو در پایان اظهار داشت: خبر خوب برای این طرح توسعه‌ای شرکت مس این است که در آخرین همایش ملی سازه و فولاد که اواخر آذرماه سال جاری در تهران برگزار شد، طرح سازه سالن اصلی تغلیظ درآلو، به‌عنوان طرح برتر فولادی در رسته صنعتی (غیر ساختمانی) برگزیده شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :