پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 3 بهمن ماه 1398
Thursday 23 Januray 2020
کد مطلب : ‌7915
مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس:

«فملی» باز هم خوش درخشید/ کسب رتبه چهارم در بین 50 شرکت فعال‌تر بورس

مس پرس: «بهروز رحمتی» مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس گفت: بر اساس فهرست اعلامی از سوی شرکت بورس اوراق بهادار، شرکت ملی صنایع مس ایران در سه‌ماهه سوم سال جاری در بین 50 شرکت فعال‌تر بورس اوراق بهادار رتبه چهارم را کسب کرده است.

«فملی» باز هم خوش درخشید/ کسب رتبه چهارم در بین 50 شرکت فعال‌تر بورس

به گزارش مس پرس، مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس با اعلام این خبر و با تأکید بر این‌که سوابق این شرکت بورسی نشان می‌دهد که «فملی» جزو سهم‌های بنیادی بازار سرمایه‌ است گفت: برپایه لیست مذکور شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گل گهر به ترتیب رتبه‌های اول تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

وی تصریح کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران در سه‌ماهه اول سال 1396دارای رتبه 30 بوده و تاکنون ضمن افزایش امتیاز از 9.138 به 17.252 در سه‌ماهه سوم سال جاری رتبه چهارم را به‌عنوان بهترین رتبه تاریخی خود حفظ کرده است.
رحمتی ادامه داد: شناسایی شرکت‌های فعال‌تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تأثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشرشده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) انجام می‌شود.
مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس با اعلام این‌که خوشبختانه شرکت مس در پارامترهای مذکور از امتیازات خوبی برخوردار شده است اظهار داشت: همچنین با ثبت افزایش سرمایه شرکت ملی صنایع مس ایران از مبلغ 60 هزار میلیارد ریال به مبلغ 78 هزار میلیارد ریال، این شرکت ازلحاظ ارزش اسمی سرمایه در بین شرکت‌های بورس اوراق بهادار دارای رتبه سوم است.
وی افزود: شرکت‌های «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» و «سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین» با سرمایه‌های 92 و 82 هزار میلیارد ریال به ترتیب رتبه‌های اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند. شرکت «فولاد مبارکه» با سرمایه 75 هزار میلیارد ریالی بعد از شرکت ملی صنایع مس ایران در رتبه پنجم قرار دارد.
وی افزود: در حال حاضر توسعه، تولید و فروش سه برنامه‌ای هست که شرکت مس به‌طور هم‌زمان در حال پیگیری آن است و همان‌طور که برنامه تولیدی امسال خود را به‌خوبی محقق کرده است و در زمینه فروش نیز به‌طور جدی پیگیر تحقق برنامه صادرات خود است و طی روزهای آینده انشاءاالله خبرهای خوبی از صادرات شرکت مس منتشر خواهد شد.
رحمتی در پایان با اشاره به تأثیر تحریم‌ها بر صادرات شرکت مس گفت: به‌طورکلی شرکت مس از شرایط خوبی برخوردار است و همان‌طور که تجربه سال‌‌های 92 تا 94 نشان می‌دهد شرکت مس در اوج تحریم‌های چندجانبه آمریکایی –اروپایی موفق به فروش بخش چشمگیری از محصولات خود از جمله کاتد و کنسانتره شد در این بازه زمانی نیز به امید خدا  صادرات خود را ادامه خواهد داد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :