پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
جمعه 9 خرداد ماه 1399
Friday 29 May 2020
کد مطلب : ‌7930
مدیر امور ذوب خاتون‌آباد:

برنامه تولید سال 97 ذوب خاتون‌آباد تا پایان دی‌ماه محقق شد

مس پرس: «علی کریمی‌فر» گفت: برنامه تولید سال 97 واحد ذوب خاتون‌آباد به میزان 80هزار تن آند در سال بوده که با تلاش بی‌وقفه همکاران این برنامه تا پایان دی‌ماه محقق شده است.

برنامه تولید سال 97 ذوب خاتون‌آباد تا پایان دی‌ماه محقق شد

به گزارش مس پرس، مدیر امور ذوب خاتون‌آباد با اعلام این خبر و با بیان این‌که تلاش جهت رسیدن به تولید بالاتر از رکوردهای سال قبل ادامه دارد درباره مهم‌ترین برنامه‌های امور ذوب خاتون‌آباد گفت: مهم‌ترین برنامه ما در سال جاری برنامه‌ریزی برای افزایش تولید روزانه از 268 تن آند در برنامه سال به روزی 300 تن بوده است که خوشبختانه با گذشت ده ماه از سال جاری این برنامه به طور کامل محقق شده است.
وی افزود: در شرایط کنونی مهم‌ترین راهکار کاهش قیمت تمام‌شده افزایش تولید است ازاین‌رو تلاش کردیم در سال جاری با افزایش بهره‌وری و تولید شاهد کاهش هزینه‌های تولید باشیم.
کریمی‌فر با بیان این‌که شناسایی و تأمین اقلام استراتژیک با هدف حفظ شرایط تولید و کاهش هزینه‌ها یکی دیگر از مهم‌ترین برنامه‌های ما در سال جاری بوده است گفت: در این راستا همکاری مستمر در نمایشگاه بومی‌سازی شهربابک و شناسایی تأمین‌کنندگان و سازندگان بومی جهت همکاری بیشتر با واحد ذوب خاتون‌آباد با هدف کاهش هزینه‌های تولید و توسعه کسب‌وکار در شهرستان در اولویت این امور بوده است.
مدیر امور ذوب خاتون‌آباد به اقدامات انجام‌شده در راستای کاهش مصرف آب اشاره کرد و گفت: در این زمینه جمع‌آوری آب حاصل از بخار ESP های کنورتور و هودهای آب کنورتور در دستور کار قرار گرفت که درنتیجه آن صرفه‌جویی در مصرف آب و کاهش هزینه تولید آب دمین به دست آمد.
وی با اشاره به این‌که اقدامات فوق با استفاده از توان داخلی ایجاد شده است گفت: همچنین با تغییر طرح سیستم خنک ‌کاری دهانه کوره‌های آند با استفاده از آب خنک ‌کاری کوره‌های فلاش و الکتریکی شاهد بهبود عملکرد تولید و کاهش هزینه به میزان چهار میلیارد ریال در سال شدیم.
مدیر امور ذوب خاتون‌آباد با بیان این‌که بررسی میزان مصرف انرژی برق در ده‌ماهه نخست سال جاری نشان‌دهنده کاهش مصرف انرژی به میزان kw 800 بر ساعت است گفت: همچنین با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته شاهد بهبود چشمگیر درصد آب برگشتی به آب مصرفی بوده‌ایم به‌طوری‌که درنتیجه این اقدام تا حدود 70 درصد شاهد کاهش مصرف آب و پایین آوردن هزینه‌های تولید بوده‌ایم.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :