پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 2 شهریور ماه 1398
Saturday 24 August 2019
کد مطلب : ‌7943
در جلسه بررسی توسعه معدن مس سونگون بررسی شد

راهکارهای رفع موانع توسعه معدن مس سونگون

عصر امروز مدیرعامل شرکت پارس اولنگ، مدیر مجتمع مس سونگون، اعضای کمیته معدن و کارشناسان اکتشافات در حضور مهندس« محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس و مهندس «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره به ارائه گزارشی درباره چگونگی توسعه معدن مس سونگون پرداختند.

راهکارهای رفع موانع توسعه معدن مس سونگون

به گزارش مس پرس، با توجه به انجام مطالعات اکتشافی در معدن مس سونگون و نتایج به‌دست‌آمده، این معدن از ذخیره خوبی برخوردار است به‌طوری‌که بر پایه آخرین گزارش شرکت اکتشافی استرالیایی «امداد» معدن مس سونگون دارای ذخیره قابل برداشتی در حدود 800 میلیون تن است.
بر اساس این گزارش و طبق نتایج شرکت استرالیایی امداد مجتمع مس سونگون ناگزیر از توسعه است و باید با انجام طرح گسترش معدن مس سونگون و احداث کارخانه فاز 3 تغلیظ شرایط تأمین 7 میلیون تن ماده معدنی در سال را فراهم کند.
با توجه به نتایج به‌دست‌آمده از مطالعات اکتشافی و همچنین تعریف استراتژی ویژه برای افزایش تولید کنسانتره و کاتد در شرکت مس طی سال‌های آینده، این شرکت مصمم است تا موانع طرح‌های توسعه‌ای معدن مس سونگون را برطرف کند. تغییر مسیر رودخانه سونگون، جابجایی ساختمان نیمه صنعتی‌  و وجود قبرستان قدیمی در منطقه ازجمله موانعی است که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گفته مهندس بنی اسدی راد مدیرعامل شرکت مس در حال حاضر مطالعات مفهومی تغییر جهت رودخانه سونگون انجام شده است و هم‌اکنون در حال انجام مطالعات تفصیلی هستیم تا با برداشتن این موانع توسعه معدن مس سونگون انجام شود. همچنین با اخذ مجوزهای محیط زیستی و لحاظ کردن الزامات به‌روز محیط زیستی در توسعه معدن مس سونگون و تکمیل چرخه تولید در این مجتمع در این زمینه نگرانی خاصی وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت مس در پایان این نشست تأکید کرد: تا اعضای کمیته معدن، کارشناسان اکتشافات و پارس اولنگ با بررسی دقیق‌تر موضوع جزئیات شفاف‌تری از موانع توسعه در مس سونگون و راهکارهای رفع این موانع ارائه کنند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :