پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 7 خرداد ماه 1399
Wednesday 27 May 2020
کد مطلب : ‌7950
عضو هیأت‌مدیره شرکت مس مطرح کرد

مجموعه مس هماهنگ برای افزایش تولید و توسعه

مس پرس: مهندس «علی محمدی» با اشاره به تولید 200 هزار تن کاتد تا پایان دی‌ماه امسال گفت: با بهره‌برداری از طرح محیط‌زیستی اسیدسولفوریک سرچشمه، صنعت مس علاوه بر تبدیل شدن به یک صنعت کاملاً سبز در مسیر توسعه پایدار قرار می‌گیرد.

مجموعه مس هماهنگ برای افزایش تولید و توسعه

به گزارش مس پرس، مهندس «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره شرکت مس با تأکید بر این‌که هم‌اکنون در مجموعه مس هماهنگی خوبی برای تحقق دو هدف افزایش تولید و توسعه وجود دارد گفت: از حدود یک‌سال پیش با انتخاب مهندس بنی‌اسدی‌راد به‌عنوان مدیرعامل شرکت مس طرح‌های توسعه‌ای شرکت اولویت‌بندی شد و تصمیم گرفته شد تا به دو پروژه کارخانه اسیدسولفوریک و طرح معدن مس درآلو سرعت بیشتری داده شود.
وی افزود: طرح اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه یکی از طرح‌های محیط‌زیستی شرکت است که از ابتدای سال جاری از پیشرفت خوبی برخوردار شد و هم‌اکنون در مرحله پیش راه‌اندازی است و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.
محمدی تصریح کرد: با بهره‌برداری کامل از ین طرح صنعت مس به یک صنعت سبز تبدیل می‌‌شود و شرکت مس در مسیر توسعه پایدار گام بر خواهد داشت.
عضو هیأت‌مدیره شرکت مس در ادامه درباره توسعه معادن درآلو، دره‌زار و چاه‌فیروزه گفت: این پروژه‌ها با هدف افزایش ظرفیت کنسانتره با تمام قوا در حال پیگیری است و شرکت مس برای تحقق چشم‌انداز تولید 1‌میلیون و 600 هزار تن کنسانتره به بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از این طرح‌ها نیاز دارد.
محمدی با بیان این‌که تولید کنسانتره شرکت مس در حال حاضر 1‌میلیون و 150 هزار تن است گفت: مهم‌ترین این معادن، معدن مس درآلو است که از ابتدای امسال پیشرفت بسیار خوبی داشته و هم‌اکنون پیشرفت بیش از 40 درصدی دارد.
وی افزود: امیدواریم تا اوایل سال 99 به تولید 100 هزار تن کنسانتره در این معدن برسیم.
به گفته عضو هیأت مدیره شرکت مس، با تعیین پیمانکاران طرح معدن دره‌زار و تجهیز کارگاه‌های مربوطه در  آبان ماه امسال این معدن به‌عنوان دومین معدن مهم قابل بهره‌برداری شرکت مس هم‌اکنون در فاز عملیاتی قرار گرفته است و تلاش خواهیم کرد طی دو سال آینده با بهره‌برداری از آن به تولید 150 هزار تن کنسانتره برسیم.
وی با بیان این‌که معادن چاه فیروزه و دره‌زرشک دو طرح توسعه‌ای دیگر هستند که ازنظر اولویت بعد از معادن درآلو و دره‌زار قرار گرفتند بیان کرد: در معدن مس چاه‌فیروزه شهربابک که می‌تواند سالانه 100 هزار تن کنسانتره بدهد باطله‌برداری انجام‌شده و آماده استخراج سنگ سولفور است.
عضو هیأت‌مدیره شرکت مس با اشاره به خرید بخش زیادی از تجهیزات کارخانه تغلیظ معدن مس چاه‌فیروزه گفت: دره‌زرشک معدن چهارم ما در استان یزد است که هم‌اکنون در حال اخذ مجوزها از متولیان منابع طبیعی و محیط‌زیست هستیم.
محمدی در پایان گفت: با بهره‌برداری کامل از این معادن در حدود 400 تا 450 هزار تن کنسانتره به تولید شرکت مس اضافه خواهد شد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :