پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 28 مهر ماه 1400
Wednesday 20 Octobr 2021
کد مطلب : ‌7983

آغاز به کار معدن مس اودکانِ روسیه در 2021

مس پرس: فعالیت کارخانه استخراج معادن و متالورژی معدن مس و نقره «اودکان» (Udokan) در شرق روسیه در اواخر سال 2021 آغاز خواهد شد و تا اواسط سال 2022 تا 12 میلیون تن کانه در سال تولید خواهد کرد.

آغاز به کار معدن مس اودکانِ روسیه در 2021

رئیس کمپانی معدنی بی ام سی (Baikal) دراین‌باره گفت: این محصولات معادل 130 هزار تن مس محتوی خواهد بود که نیمی از آن به شکل کنسانتره است.
وی افزود: پس از شروع فعالیت تولیدی در این معدن صادرات کاتد مس و کنسانتره سولفیدی آغاز خواهد شد.
طبیعتاً کشورهای آسیایی و اقیانوسیه با توجه به زیرساخت‌ها، مسیرها و راه‌آهن‌های موجود، بازارهای فروش این محصولات خواهند بود. این کشورها شامل چین، ژاپن و جمهوری کره است. قراردادهای فروش این محصولات تقریباً یک سال قبل از شروع تولید امضا خواهد شد.
گفته می‌شود که ذخایر واحد تولیدی اودکان در شمال منطقه Trans-Baikal، که مرز بین چین و مغولستان است، یکی از بزرگ‌ترین منابع مس با ظرفیت بیش از 27 میلیون تن است.
بر اساس این گزارش،  BMC  طی هفته گذشته یک وام 12 ساله را به مبلغ حدود 1/8 میلیارد دلار (1/6 میلیارد یورو) از بانک‌های روسی Gazprombank، Sberbank و VEB تأمین کرد. علاوه بر  این،  سهام‌داران حداقل 30 درصد از هزینه‌های 2/9 میلیارد دلاریِ این پروژه را تأمین خواهند کرد. در حال حاضر 425 میلیون دلار (380 میلیون یورو) سرمایه برای این منظور از طرف سهام‌داران جذب شده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :