پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 25 تیر ماه 1398
Tuesday 16 July 2019
کد مطلب : ‌8012
عضو هیأت مدیره شرکت مس مطرح کرد

افزایش تولید بهترین راهکار مقابله با تحریم‌ها/ رشد 55درصدی تولید کاتد نسبت به سال گذشته

مهندس«علی محمدی» گفت: در ابتدای سال 97 تولید 200 هزار تن کاتد برنامه‌ریزی شده بود ولی پس از اعمال تحریم‌ها و تأکید مدیریت ارشد بر رویکرد افزایش تولید به‌عنوان بهترین راهکار مقابله با تحریم‌ها افزایش 45هزار تنی تولید در دستور کار قرار گرفت.

افزایش تولید بهترین راهکار مقابله با تحریم‌ها/ رشد 55درصدی تولید کاتد نسبت به سال گذشته

به گزارش مس پرس، مهندس«علی محمدی» عضو هیأت مدیره شرکت مس با اعلام این مطلب گفت: بدون شک اگر حسن نظر مدیریت ارشد شرکت مس و اعتماد ایشان به مجموعه مس نبود این موفقیت‌ها و تولید 246 هزار تن کاتد به دست نمی‌آمد.
وی تصریح کرد: عملاً با افزایش 40 هزار تنی تولید در مقایسه با سال گذشته تولید کاتد شرکت مس با 55 درصد افزایش از رشد 100 هزار تنی برخوردار شد که یک عملکرد عالی برای شرکت ملی صنایع مس ایران است.
عضو هیأت مدیره شرکت مس با عنوان این‌که در سال 96 تغییر تکنولوژی ذوب از فلش به ریورب رخ داد و کاهش تولید کاتد به دلیل پایدار نبودن این تکنولوژی را شاهد بودیم اظهار داشت: موفق شدیم ظرف یک‌سال راندمان کارخانه ذوب فلش را به بالای 90 درصد و حداکثر ظرفیت تولید برسانیم.
تقویت بخش خصوصی در تولید کنسانتره باید تقویت شود
محمدی ادامه داد: با توجه به کاهش عیار معادن از یک‌سو و از سوی دیگر نیاز به افزایش تولید طی سال‌های آینده باید تقویت بخش خصوصی در فعال‌سازی معادن کوچک در دستور کار قرار گیرد.
عضو هیأت مدیره شرکت مس با اعلام این مطلب گفت: در شرایط کنونی باید بخش زیادی از درآمدهای شرکت مس در حوزه اکتشافات سرمایه‌گذاری شود تا از بابت توسعه پایدار و افزایش تولید طی سال‌های آینده نگرانی نداشته باشیم.
محمدی با اشاره به این‌که هرگونه افزایش تولید باید با در نظر گرفتن منابع جدید معدنی رخ دهد گفت: در حال حاضر پروژه‌های توسعه‌ای معدن مس درآلو و دره‌زار و چاه فیروزه را در دستور کار داریم تا با بهره‌برداری از آنها شاهد تحقق برنامه‌های افزایش تولید طی سال‌های آینده باشیم.
عضو هیأت‌ مدیره شرکت مس در پایان به بهره‌برداری از کارخانه اسید سولفوریک در مجتمع مس سرچشمه اشاره کرد و اظهار داشت: انجام این پروژه بزرگ در شرکت مس همدلی و همراهی زیادی می‌خواست که خوشبختانه با حمایت مدیریت ارشد و تلاش شبانه‌روزی تمامی دست‌اندرکاران این طرح شاهد بهره‌برداری از بزرگ‌ترین طرح محیط زیستی در پایان سال 97  بودیم.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :