پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 6 اسفند ماه 1398
Tuesday 25 February 2020
کد مطلب : ‌8018
در نخستین روزهای سال نو انجام شد

بازدید رئیس هیات مدیره شرکت مس از طرح توسعه‌ای کارخانه آهک اهر/ بهره‌برداری از کارخانه آهک اهر تا پایان 98

رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس صبح امروز در بازدید از روند پیشرفت پروژه کارخانه آهک اهر گفت: این طرح یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در ارتباط با مجتمع مس سونگون است که با راه‌اندازی آن آهک مورد نیاز کارخانجات تغلیظ مس سونگون تضمین خواهد شد.

 بازدید رئیس هیات مدیره شرکت مس از طرح توسعه‌ای کارخانه آهک اهر/ بهره‌برداری از کارخانه آهک اهر تا پایان 98

به گزارش مس پرس، رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس با تأکید بر این‌که همچنین با بهره‌برداری از این طرح قیمت تمام‌شده آهک مصرفی کاهش چشمگیری خواهد داشت گفت: به‌دلیل برخی مشکلات اجرایی در روند بهره‌برداری از این طرح مشکلاتی پیش آمد که هم‌اکنون تمام مشکلات اجرایی این طرح حل‌شده و ان‌شاءالله تا پایان سال 98 شاهد افتتاح این طرح خواهیم بود.
وی افزود: معدن آهک گوره درق اهر ذخیره‌ای 10 میلیون تنی با کیفیت بسیار خوب و عیار 53/5 درصد دارد و طراحی کارخانه فعلی بر پایه ظرفیت اسمی 150 تن در روز انجام شده است.
رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس گفت: این طرح به اشتغال‌زایی بیش از 100 نفری در منطقه اهر منجر می‌شود و گام مهمی در جهت عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری در «رونق تولید» در شهرستان اهر است.
استمرار فعالیت‌های اکتشافی در معدن مس مزرعه
رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس در ادامه ضمن بازدید از معدن مس مزرعه گفت: با تعامل انجام شده با هیات‌مدیره معدن مس مزرعه مشکلات مربوط به پرسنل این معدن حل شده است.
وی افزود: ان‌شاءالله با به ثمر رسیدن مطالعات اکتشافی در پهنه اهر شاهد تامین ماده معدنی بیشتری جهت استمرار فعالیت‌های شرکت مس در منطقه اهر باشیم.
عالی تاکید کرد: در این راستا تلاش مضاعف همکاران حوزه اکتشافات نقش بسزایی در رونق‌بخشی به تولید در منظقه آذربایجان دارد.

 

 

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :