پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 1 اسفند ماه 1398
Thursday 20 February 2020
کد مطلب : ‌8020
رئیس هیأت‌مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای رونق بخشی به تولید اعلام کرد

سرعت بخشی به طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مناطق کرمان و آذربایجان

محمدباقر عالی گفت: در سال جاری اهداف کمی تولید باز هم با هدف رونق تولید در کشور بیشتر از سال قبل پیش‌بینی شده و تلاش خواهیم کرد تا در سال‌جاری طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع مس سونگون و کرمان با سرعت بیشتری انجام شود.

سرعت بخشی به طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مناطق کرمان و آذربایجان

به گزارش مس پرس، عالی با اعلام این خبر در جریان بازدید از طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون گفت: طرح توسعه معدن مس سونگون، احداث کارخانه فاز 3 تغلیظ مس سونگون، طرح ذوب و پالایش، طرح هیپ لیچینگ، ایستگاه‌ پمپاژ خط انتقال آب خام از سد حاجیلر چای، ترفیع سد باطله و احداث پست برق در ایستگاه‌‌های حاجیلرچای از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مجتمع سونگون است.
وی با بیان این‌که معدن مس سونگون از ذخایر معدنی قابل اتکایی برخوردار است افزود: در حال حاضر مصمم هستیم چرخه تولید در مجتمع مس سونگون تکمیل شود تا علاوه بر ایجاد اشتغال‌زایی موجب رونق تولید در منطقه شود.
رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس در جریان بازدید از عملیات اجرایی هیپ لیچینگ ضمن تشکر از همکاران محترم با اشاره به آغاز پروژه هیپ لیچینگ از بهمن‌ماه سال گذشته گفت: با بهره‌برداری از این پروژه امکان فراوری خاک‌های اکسیدی و سولفوری کم‌عیار و تولید 3 هزار تن کاتد فراهم می‌شود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :