پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 25 آذر ماه 1398
Monday 16 December 2019
کد مطلب : ‌8030
غریب پور اعلام کرد

قابلیت رشد سهم معدن در زنجیره های صنعتی تا 40 برابر

مس پرس: رئیس هیأت عامل ایمیدرو اعلام کرد: بنا بر گزارش نهادهای معتبر آماری جهانی، سهم معدن در زنجیره‌های صنعتی تا 40 برابر قابلیت رشد دارد.

قابلیت رشد سهم معدن در زنجیره های صنعتی تا 40 برابر


به گزارش مس پرس به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور با بیان این مطلب اظهار داشت: نقش معدن در اقتصاد برخی کشورها بسیار حیاتی است و توانسته سهم بالایی در توسعه زنجیره‌های صنعتی ایفا کند و زیرساخت‌های صنعتی و اشتغال قابل‌توجهی برای آنها به وجود آورد.
وی ادامه داد: در کشور ما نیز با توجه به وجود ذخایر معدنی غنی و نیروی انسانی توانمند، این سهم می‌تواند ارتقا یابد.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به محدودیت‌های بین‌المللی و موانع ایجادشده بر سر راه اقتصاد ایران تصریح کرد: معدن و صنایع معدنی یکی از بخش‌های اقتصادی کشور است که سهم آن از اقتصاد در حدود 4 درصد بوده و نقشی کلیدی در ایجاد ارزش‌افزوده زنجیره بعد از خود در صنایع مختلف ازجمله ساختمان، لوازم خانگی، خودرو، زیرساخت‌ها و غیره ایفا می‌کند.
وی افزود: زنجیره معدن و صنایع معدنی در ایران به دلیل وابستگی به منابع طبیعی معدنی و منابع انرژی درون کشور، مقاومت زیادی در مقابل فشارهای بیرونی داشته و قدرت رقابت زیادی در عرضه بین‌المللی دارد.
غریب پور بیان داشت: با وجود تحریم‌ها و رکود بازار داخلی و کاهش ارزش پول ملی، شاهد رشد رقابت‌پذیری این حوزه در بازارهای جهانی هستیم و روند صادرات آن به 20 درصد کل کشور رسیده و به حدود 100 کشور دنیا صادرات صورت گرفته است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به نقش مهم بخش معدن و صنایع معدنی در تولید ناخالص داخلی گفت: این بخش رشد ارزش‌افزوده صنعتی کشور را بالا می‌برد و همچنین، اهمیتی استراتژیک در تأمین ارز مورد نیاز کشور داشته است.
وی ادامه داد: با توجه به استعدادهای این بخش، معدن می‌تواند در سال 98 که به نام «رونق تولید» هدف‌گذاری شده است، به رشد اقتصادی و صادرات غیرنفتی کمک زیادی کند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :