پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 25 تیر ماه 1398
Tuesday 16 July 2019
کد مطلب : ‌8121

جنگ تجاری آمریکا و چین سرمایه‌گذاری در صنایع مس را کاهش می‌دهد

مس پرس: مدیران‌عامل کمپانی‌های معدنی در پنجمین سمینار سالانه مس موسسه Fastmarket؛ که 5 ژوئن در نیویورک برگزار شد؛ اعلام کردند که جنگ تجاری میان آمریکا و چین باعث کاهش علاقه سرمایه‌گذاران به صنعت مس می‌شود.

جنگ تجاری آمریکا و چین سرمایه‌گذاری در صنایع مس را کاهش می‌دهد

به گزارش مس پرس، مدیران صنایع معدنی در پانلی با عنوان «حرکت به سمت اقتصاد کم کربن» اشاره کردند که هزینه‌های بزرگ ناشی از جنگ تجاری ایالات‌متحده و چین نه‌تنها موجب تضعیف روند تولید مس خواهد شد، بلکه اثر مهم‌تر آن؛ از بین رفتن پتانسیل سرمایه‌گذاری در صنعت مس خواهد بود.
به گفته «کاتلین کویرک»، معاون اجرایی و مدیر مالی ارشد کمپانی «فریپورت مک‌موران»، اختلاف‌نظر تجاری این دو قدرت جهانی؛ موجب خواهد شد مردم در شرایط نااطمینانی، کمتر سرمایه‌گذاری کنند. او همچنین گفت: تقاضای فیزیکی مس تاکنون با مشکلی مواجه نشده است. «کارلوس اولواریا»، رئیس بخش تجاری و مالی مس کمپانی «آنگلو امریکن»، نیز تأیید کرد که هیچ اختلالی در جریان فیزیکی مس وجود نداشته است.
«تام آلبانی» مدیر کمپانی مس «نوادا» در این پنل با اشاره به این‌که چین سیاست کاهش سطح تولید کربن در تولیدات صنعتی خود را آغاز کرده و این روند طی 10 تا 20 سال آینده ادامه خواهد داشت گفت: حرکت برای حذف سوخت‌های فسیلی و کاهش سطح تولید کربن طی چند سال گذشته آغاز شده و این صنعت همچنان به کاهش تولید کربن ادامه خواهد داد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :