پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 17 آذر ماه 1398
Sunday 8 December 2019
کد مطلب : ‌8169
خداداد غریب‌پور در بازدید از غرفه شرکت مس در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید مطرح کرد

اشتراک‌گذاری تجربیات بومی‌سازی در صنایع بزرگ معدنی

دکتر غریب‌پور گفت: برپایه برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته ازسوی وزارت صمت و سازمان توسعه‌ونوسازی صنایع معدنی ایران مصمم هستیم تا موانع رونق تولید را با همکاری صنایع معدنی برطرف کنیم و در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری شاهد رونق تولید در کشور باشیم.

اشتراک‌گذاری تجربیات بومی‌سازی در صنایع بزرگ معدنی

به گزارش مس پرس، دکتر خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌عامل ایمیدرو در بازدید از غرفه شرکت مس در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق‌ تولید اظهار داشت: در این راستا با تشکیل نشست‌ها و کارگروه‌هایی موانع و محدودیت‌های پیش‌روی صنایع معدنی کشور شناسایی است. از جمله این محدودیت‌ها و موانع تامین برخی تجهیزات است که در این زمینه استراتژی‌ استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ساخت داخل با حمایت از سازندگان داخلی در دستور کار ایمیدرو قرار گرفته است.

غریب‌پور تاکید کرد: انتظار داریم تا با پیاده‌سازی سیاست‌گذاری‌های رونق تولید و بومی‌سازی حداکثری شاهد شکوفایی و تداوم رونق تولید و اشتغال‌زایی در در صنایع معدنی باشیم.
معاون وزیر صمت با اشاره به تجربه‌های بسیار گران‌بهای شرکت مس و شرکت‌های فولادی در حوزه بومی‌سازی گفت: می‌توان با اشتراک‌گذاری این تجربیات در سطح ملی و برای سایر صنایع بزرگ و کوچک معدنی قدم بزرگی در پیشبرد هر چه سریع‌تر بومی‌سازی و اتکا به توانمندی‌های داخلی برداشت.
وی در پایان تاکید کرد: در جریان نهادینه‌کردن سیاست‌ بهره‌گیری از فرصت‌های ساخت داخل بدون شک باید همکاری با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان افزایش یابد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :