پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 20 مرداد ماه 1399
Monday 10 August 2020
کد مطلب : ‌8173
نماینده مشهد و کلات در بازدید از غرفه شرکت مس در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل:

ایجاد حس منافع مشترک بین سازندگان و شرکت‌های بزرگ منجر به رونق تولید می‌شود

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در بازدید از غرفه شرکت مس درباره نقش مجلس در ایجاد فرصت‌های ساخت داخل گفت: مجلس شورای اسلامی با تدوین قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب‌وکار گام مهمی در حمایت از بومی‌سازی در کشور برداشته است.

ایجاد حس منافع مشترک بین سازندگان و شرکت‌های بزرگ منجر به رونق تولید می‌شود

به گزارش مس پرس، قاضی‌زاده هاشمی با بیان این‌که در حوزه قوانین رونق تولید قوانین مترقی داریم گفت: موضوعی که در این حوزه محدودیت ایجاد می‌کند ناظر بر بازار و مصرف و عوامل مداخله‌گر است. برای نمونه در بازار خودرو یا صنایع ستاد تنظیم بازار یا برخی نهادهای دیگر در این شرایط مداخله می‌کنند و با دادن مجوز واردات قوانین تجارت بازار آزاد را برهم می‌زنند.

وی با بیان  این‌که رفع این مسائل درون دولتی است و عموماً مجلس به طور مشخص نمی‌تواند در این حوزه‌ها ورود کند گفت: بخش‌‌نامه‌های متعدد وزارت صمت و بانک مرکزی و نهادهای عوامل محدود کننده رونق تولید هستند.
قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: برای رفع این مشکل و با توجه به این‌که در حوزه قانون‌گذاری قوانین خوبی تدوین شده است به نظر می‌رسد باید یک ستاد فرماندهی اقتصادی عملیاتی ایجاد شود  تا هماهنگی‌های درون نهادی افزایش یابد و با رویکرد اجرایی حمایت از بومی‌سازی و سازندگان داخلی بیشتر شود.
وی با اشاره به این‌که شرکت‌های بزرگ برای حمایت از صنایع و سازندگان و حذف واسطه‌های باید به سراغ تامین‌کننده‌های اصلی برود گفت: این کاری است که بر خلاف سال‌های گذشته هم‌اکنون در شرکت مس محقق شده است و این شرکت به سراغ سازندگان و تامین کنندگان اصلی رفته است و قطعا با این رویکرد اعتماد و انگیزه سازندگان برای بومی‌سازی قطعات بیشتر خواهد شد.
وی تاکید کرد: در این حالت منافع مشترک بین شرکت و تامین‌کننده اصلی منجر به ایجاد منافع بیشتر برای شرکت‌‌های بزرگ می‌شود.
گفتنی است در جریان این بازدید، سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در غرفه شرکت مس حضور داشتند و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای شرکت مس در حوزه بومی‌سازی قرار گرفتند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :