پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 25 آذر ماه 1398
Monday 16 December 2019
کد مطلب : ‌8210
محرک‌های اقتصادی جدید در شیلی اعلام شد

حمایت از صنایع معدنی در اولویت دولت شیلی

وزیر دارایی شیلی طرح 600میلیون دلاری محرک اقتصادی را با هدفرونق بخشیدن به اقتصاد این کشور که بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در دنیا به شمار می‌آید و هم‌اکنون، به‌دلیل کندی مشاهده‌شده در صنعت معدنکاری و افزایش تنش‌های تجاری، تحت‌فشار قرار دارد، ارائه داد.

حمایت از صنایع معدنی در اولویت دولت شیلی

به گزارش مس پرس به نقل از ماینینگ، فلیپ لاراین باسکونان (Felipe Larraín Bascuñán) وزیر دارایی شیلی همچنین گفت: دولت راست‌گرای این کشور برنامه‌ریزی کرده تا سال 2020 بودجه را از بخش‌های دیگر کشور گرفته و به ساخت جاده، مسکن ارزان، مراقبت‌های بهداشتی و پروژه‌های آب تزریق کند.
وی به خبرنگاران گفت: جنگ‌های تجاری شدیدتر شده و شیلی نیز از اثرات آن مصون نخواهد بود.
شیلی که تقریباً یک‌سوم مس جهان را تولید می‌کند از افت قیمت‌های جهانی فلز سرخ دچار آسیب شدید شده است. باران‌های شدید در بیابان‌های شمالی شیلی که محل احداث بسیاری از معادن این کشور است، نزاع‌های کارگران و خشکسالی در منطقه اصلی کشاورزی نیز خسارت‌های زیادی به بار آورده است.
وزیر دارایی کشور شیلی همچنین افزود: 63 میلیون دلار برای پروژه‌های آبیاری با هدف کمک به کاهش اثرات خشکسالی در مرکز شیلی که منطقه‌ای غنی از تاکستان‌ها و سایر تولیدات باغی است، اختصاص یافته است.
مقامات شیلی بارها و بارها انتظارات خود از رشدِ سال 2019 را کاهش داده‌اند و این مسئله دولت این کشور را وادار کرده است تا طی چند ماه گذشته، 3 میلیارد دلار پروژه‌های جدید به‌منظور تحریک فعالیت‌های اقتصادی به اجرا گذارد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :