پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 2 تیر ماه 1400
Wednesday 23 June 2021
کد مطلب : ‌8302
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

رعایت بالاترین سطح الزامات زیست‌محیطی در توسعه سونگون

به گفته اردشیر سعدمحمدی توسعه معدن مس سونگون بر پایه در اختیار گرفتن 20درصد از بازار صادرتی مس کشور‌های همسایه برنامه‌ریزی شده است که ان‌شاءلله در فاز اول با تکمیل چرخه تولید و تولید 100 هزار تن محصول نهایی این هدف را در چندسال آینده محقق خواهیم کرد.

رعایت بالاترین سطح الزامات زیست‌محیطی در توسعه سونگون

به گزارش مس پرس، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه تا 5 سال آینده 2.5 میلیون تن به بازار تقاضای مس دنیا اضافه می‌شود، اعلام کرد: بر مبنای این تقاضا، شرکت مس برنامه‌ریزی کرده است تا با انجام طرح‌های توسعه قسمتی از این تقاضای جهانی را پوشش بدهد و ظرفیت تولید را به 500 هزار تن در سال افزایش دهد.
وی با بیان این‌که به‌رغم تحریم‌ها، تقاضای بازار مس دنیا برای محصولات شرکت مس به دلیل کیفیت بالا زیاد است، اظهار داشت: عیار مس جهانی در بهترین حالت 99،99 درصد است درصورتی‌که ما در ایران توانایی تولید عیار 99،999 درصد را داریم و این افتخاری برای صنعت و صنعتگران کشور است که توانسته‌ایم این فضا را به یک شرایط اقتصادی و سودآور در منطقه تبدیل کنیم.
سعدمحمدی ادامه داد: برای تحقق این هدف و افزایش تولید نیاز به گسترش اکتشافات در استان داریم که در این زمینه نیازمند کمک و همراهی مسئولان هستیم تا با رعایت بالاترین الزامات زیست محیطی مناطق اکتشافی را گسترش دهیم.
وی از استاندار آذربایجان‌شرقی خواست مجوز برای گسترش معدن از منابع طبیعی با رعایت الگوهای زیست محیطی صادر شود.
مدیرعامل شرکت مس بیان کرد: تاکنون و بر پایه اکتشافات انجام‌شده ذخایر خوبی اکتشاف شده است که درنتیجه این اکتشافات بالغ بر نیم قرن به عمر معدنکاری مس در منطقه اضافه شده است و امیدواریم با اکتشافات آینده عمر معادن مس افزایش چشمگیری داشته باشد.
مدیرعامل شرکت مس اظهار کرد: مسائل زیست محیطی بر اساس آخرین تکنیک‌های به روز و فنی در مجتمع مس سونگون انجام می‌شود.
وی با اشاره به عملیاتی شدن فاز سوم مس سونگون و آغاز عملیات تکمیل چرخه تولید در مجتمع سونگون گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها ظرف چهار سال آینده، شاهد رشد اقتصاد مردم در منطقه باشیم.
 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :