پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 21 تیر ماه 1399
Saturday 11 July 2020
کد مطلب : ‌8314
از سوی کودلکو صورت گرفت

لغو قرارداد 1 میلیارد دلاری پروژه نمک‌زدایی در معادن مس شیلی

کمپانی دولتی کودلکو، قراردادی را که یک ماه پیش با یک کنسرسیوم به سرپرستی کمپانی ژاپنی Marubeni برای ساخت کارخانه نمک‌زدایی برای تأمین آب مورد نیاز معادن مس این کمپانی در شمال کشور شیلی بسته بود، فسخ کرد.

لغو قرارداد 1 میلیارد دلاری پروژه نمک‌زدایی در معادن مس شیلی

به گزارش مس پرس به نقل از سی آر یو، این کمپانی درباره دلیل فسخ این قرارداد گفت: در فاصله بین برگزاری مناقصه و امضای قرارداد، تعدیلاتی که باید برای این پروژه ایجاد شود تعیین‌شده و این موضوع باعث تصمیم‌گیری برای برگزاری مجدد مناقصه طی 24 ماه آینده شده است.
کمپانی کودلکو همچنین افزود: این اصلاحات شامل انتقال آب نمک‌زدایی شده به مقصد معادنRadomiro Tomic ، Chuquicamata  و Ministro Hales و کلیه عملیات کمپانی در این منطقه و همچنین اطمینان از مطابقت پروژه با الزامات جدید داخلی و موضوع شفافیت شده است.
پروژه مذکور در سال 2017 با هزینه تقریبی 1 میلیارد دلار (900 میلیون یورو) به مناقصه گذاشته شد. کنسرسیوم برنده، MTT، شامل کمپانی‌های Marubeni، Transelec و Techint می‌شود. ساخت این واحد با ظرفیت اولیه 840 لیتر در ثانیه و با پتانسیل رسیدن به یک هزار و 956 لیتر در ثانیه، قرار بود در سه‌ماهه اول سال شروع شود و در سال 2022 به بهره‌برداری برسد.
به نقل از سخنگوی این کمپانی، روند جدید می‌تواند طی سه ماه آینده آغاز شود و کمپانی Marubeni می‌تواند دوباره در آن مشارکت کند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :