پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 6 خرداد ماه 1399
Tuesday 26 May 2020
کد مطلب : ‌8407
مدیرعامل شرکت کانی فراور امرتات مطرح کرد

افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام شده دو دستور کار مهم «امرتات»

مهندس رضا بیگلری مدیرعامل شرکت کانی فراور امرتات با قدردانی از زحمات دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس در حمایت از طرح‌های تحقیقاتی گفت: این شرکت در سال 1393 بعد از 4 سال کار تحقیقانی و آزمایشگاه، با حمایت شرکت مس و شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه تاسیس شد.

افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام شده دو دستور کار مهم «امرتات»

به گزارش مس پرس، بیگلری با بیان این مطلب افزود: هدف از تاسیس این شرکت توسعه تحقیقات و احداث کارخانه نیمه صنعتی و صنعتی برای استحصال عناصر سنگین و عناصر ارزشمند همچون پیریت، طلا، نقره و کبالت از باطله کارخانجات تغلیط مس و همچنین عناصر سنگین از PLS لیچینگ بوده است.
بیگلری تصریح کرد: با تحقق این هدف، علاوه بر فروش محصولات اصلی به مشتری بالفعل موجود، با ایجاد دانش فنی بدست آمده ‌می‌توانیم نیاز کشور به محصولات استراتژیک را مرتفع کنیم و از سوی دیگر از آلودگی محیط زیست در سدهای باطله و آب های زیرزمینی پایین دست کارخانجات مس جلوگیری کنیم.
بیگلری با اشاره به طرح‌های‌ تحقیقاتی مهمی که در راستای افزایش بهره‌وری و کاهش قیمت تمام شده در صنعت مس تعریف شده است گفت: فرآوری باطله کارخانجات تغلیظ مس سرچشمه و میدوک، طرح جداسازی نرمه از کنسانتره مس سرچشمه، طرح فرآوری غبار سفید کنورتورها  و فرآوری عناصر سنگین از PLS لیچینگ سرچشمه از مهمترین طرح‌های در حال انجام شرکت کانی فراور امرتات است.
وی با بیان اینکه فرآوری باطله کارخانجات تغلیظ مس سرچشمه و میدوک باعث جلوگیری از هدر رفتن مس خواهد شد که  در باطله تغلیظ به هدر می‌رود، گفت: با اجرای این طرح شاهد افزایش10 درصدی تولید مس و تولید محصولات جانبی مورد نیاز صنعت مس خواهیم بود.
بیگلری تصریح کرد: همچنین با احداث طرح فوق می‌توان 60 درصد اسید تولیدی  در ذوب سرچشمه و خاتون‌آباد را مصرف کرد و دغدغه‌ای از نظر حمل و فروش آن با قیمت‌های بسیار نازل نداشت.
مدیرعامل شرکت کانی فراور امرتات با اشاره به اینکه طرح فرآوری غبار سفید کنورتورها  با هدف تولید سرب و روی از آن در دستور کار شرکت قرار گرفته است اظهار داشت: همچنین طرح جداسازی نرمه از کنسانتره مس باعث ارزش افزوده نرمه و کاهش آلودگی ذوب به واسطه غبار مس و کاهش خرابی تجهیزات الکتریکی می‌شود.
بیگلری با بیان اینکه هم‌اکنون طرح استحصال عناصر سنگین با ظرفیت باطله ورودی 150 تن در روز در حال انجام و عملیاتی شدن است اظهار داشت: این طرح 62 درصد پیشرفت داشته است.
وی افزود: همچنین  طرح عناصر سنگین از PLS لیچینگ سرچشمه 13 درصد پیشرفت داشته است که با تامین منابع مالی این طرح شاهد سرعت بخشی در بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :