پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
یکشنبه 4 آبان ماه 1399
Sunday 25 Octobr 2020
کد مطلب : ‌8636

چالش‌های هودبی در مبارزه با ویروس کرونا

شرکت معدنکاری کانادایی هودبی مینرالز خبر از 51.9 میلیون دلار زیان در سه ماهه منتهی به 30 ژوئن داد، چرا که تعلیق هشت هفته ای معدن مس کونستانسیای این شرکت در پرو بر نتایج عملیاتی آن تأثیری منفی داشت.

چالش‌های هودبی در مبارزه با ویروس کرونا

به گزارش مس پرس به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه این شرکت مستقر در تورنتو اهداف تولید برای عملیاتش در پرو را به بین 65 هزار تا 75 هزار تن مس و بین 25 هزار تا 35 هزار اونس فلزات گرانبها کاهش داد. هودبی پیشتر پیش بینی می کرد بین 80 هزار تا 95 هزار تن مس و بین 45 هزار تا 55 هزار اونس طلا در این عملیات به عمل آورد.

در این تغییرات جدید هودبی تاریخ راه اندازی معدن پامپاکانچا را از نیمه دوم سال جاری به اوایل 2021 تغییر داد. این شرکت گفت این تأخیر نتیجه وضعیت اضطراری اعلام شده در 15 مارس از سوی دولت پرو به علت همه گیری کووید 19 و همچنین تأثیر رایزنی با جوامع محلی می باشد.

این شرکت گفت که آسیاب معدن کونستانسیا عملیات کامل خود را در 18 ماه مه از سر گرفت و افزود که استخراج در اوایل جولای به سطوح عادی باز گشته است. شرکتهای معدنکاری در حال عملیات در این کشور واقع در آمریکای جنوبی، که دومین تولید کننده بزرگ مس جهان پس از شیلی است، با موج تازه ای از خصومتهای جوامع محلی روبرو شده اند.

جماعتهایی از مردم این جوامع به سه شرکت در بخشهای معدنکاری در نفت در طول چند روز گذشته حمله کردند، به نحوی که دو شرکت از این سه شرکت مجبور شدند پس از برخوردهای مهلک عملیاتشان را تعطیل کنند.

اهالی خشمگین در مناطق آند و آمازون در این کشور خواهان کمکهای اقتصادی و حمایتهای بهداشتی در طول همه گیری کووید 19 در موج تازه آن در شرایط کنونی می باشند. وضعیت اضطراری بهداشتی شکافهای وسیع بین ثروتمندان و اقشار فقیر غالباً روستایی این کشور را آشکار کرده است.

مدیر مالی این شرکت، استیو داگلاس، گفته که عملکرد قوی تجارت مانیتوبا در کانادا به جبران کم کاری عملیات در پرو کمک کرده است. این باعث شده که سودهای تعدیل شده فصل دوم تنها اندکی از سودهای تعدیل شده فصل نخست پایین تر باشد.

منبع:Mining.com


اینستاگرام: www.instagram.com/meseiran

لینکدین: www.linkedin.com/company/nicico

توییتر: www.twitter.com/meseiran

تلگرام: www.telegram.me/meseiran

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :