پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 10 آذر ماه 1399
Monday 30 November 2020
کد مطلب : ‌8690

تعلیق فعالیت واحد ذوب مس کمپانی «زی جین» در صربستان به‌منظور کاهش انتشار SO2

واحد ذوب مس RTB Bor صربستان، متعلق به کمپانی معدنی چینی Zijin، به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز برای کاهش انتشار گاز دی‌اکسید گوگرد متوقف شده است.

تعلیق فعالیت واحد ذوب مس کمپانی «زی جین» در صربستان به‌منظور کاهش انتشار SO2


این تعلیق پس‌ازآن صورت گرفت که دولت شهر Bor پس از ثبت انتشار بیش‌ازحد مجاز SO2 در سه روز متوالی، هفته گذشته علیه این کمپانی معدنی دولت چین یک اتهام کیفری تشکیل داد. به گفته یکی دیگر از رسانه‌ای محلی، کمپانی «زی جین» پروژه بازسازی را در 16 سپتامبر آغاز کرد که عمدتاً بر جذب و گوگردزدایی از گاز دودکش متمرکز بود و تا پایان سال 2021 تکمیل می‌شود.
هنوز مشخص نیست که درنتیجه این تعلیق، چه میزان از تولید این واحد ذوب مس و مجتمع معدنی از دست خواهد رفت. پیش‌بینی می‌شود این مجموعه 90 هزار تن کاتد مس در سال 2020 تولید کند.
کمپانی «زی‌جین» پس‌ازآن که دولت صربستان به دلیل بدهی‌های زیاد و تعهدات سنگین زیست‌محیطی این واحد در سال 2005 و طی چندین مرحله موفق به خصوصی‌سازی این دارایی‌های دولتی نشد، اکثریت سهام پروژه Bor را در سال 2018 به تملک خود درآورد. در بخش استخراج مس و در نیمه اول سال 2020 این واحد 27 هزار و 700 تن کنسانتره مس تولید کرده است. تعلیق این مجتمع ذوب مس می‌تواند به معنای آزاد شدن حجم معینی از کنسانتره مس در اروپا باشد.

منبع: فست مارکت


اینستاگرام: www.instagram.com/meseiran

لینکدین: www.linkedin.com/company/nicico

توییتر: www.twitter.com/meseiran

تلگرام: www.telegram.me/meseiran

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :