پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 7 بهمن ماه 1400
Thursday 27 Januray 2022
کد مطلب : ‌8860
در نخستین ماه سال به ثبت رسید

عبور از برنامه با رشد 7 درصدی تولید کاتد

شرکت ملی صنایع مس ایران براساس آخرین آمار تولید، تا پایان فروردین‌ماه سال جاری موفق به رشد 7 درصدی در تولید مس کاتدی شد.

عبور از برنامه با رشد 7 درصدی تولید کاتد

به گزارش مس پرس، سعد عبدی مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس، با اعلام این خبر گفت: تا پایان فروردین‌ماه سال 1400 تولید مس کاتدی شرکت ملی صنایع مس ایران درمجموع 24 هزار و 615 تن بوده که در برابر برنامه تعریف‌شده 23 هزار تنی، رشد 7 درصدی داشته است.
وی با بیان این‌که تولید کنسانتره مس در مجموع کارخانه‌های تغلیظ مس سرچشمه مس سونگون، مس میدوک و مس چهل کوره نیز طی این دوره زمانی، رشد 5 درصدی را تجربه کرده است، گفت: در طی این مدت، شرکت مس 108 هزار و 354 تن نسبت به برنامه تعریف‌شده 103 هزار و 263 تنی، با افزایش تولید کنسانتره مس روبرو بوده است.
به گفته عبدی تولید مس محتوی معدنی به‌عنوان شاخص اصلی تولید در شرکت‌های معدنی 26 هزار و 113 تن بوده است که نسبت به برنامه 25 هزار و 103 تنی رشد 4 درصدی داشته است.
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس درباره کل استخراج شرکت مس از معادن سرچشمه، میدوک، سونگون چهل کوره و سایر معادن در حال آماده‌سازی طی این بازه زمانی گفت: شرکت مس در مجموع 17 میلیون و 711 هزار تن استخراج داشته است که در مقایسه با برنامه تعریف‌شده 14 میلیون و 997 هزار تنی، از رشد 18 درصدی برخوردار بوده است.
عبدی اظهار داشت: برنامه تعیین‌شده برای برداشت سنگ سولفوری از معادن فوق نیز تا پایان نخستین ماه سال جاری 4 میلیون و 760 هزار تن بوده که با عملکرد 4 میلیون و 847 هزار تنی، 2 درصد از برنامه جلوتر بوده است.
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با بیان این‌که کنسانتره مولیبدن در این ماه با تولید 679 تنی رشد 11 درصدی داشته است گفت: تولید لجن الکترولیزی (فلزات گرانبها) 65 تن بوده است که در مقابل برنامه 57 تنی رشد 15 درصدی داشته است.
عبدی افزود: در سال جاری به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری با ابلاغ استراتژی‌های مانع زدایی و پشتیبانی همه‌جانبه از تولید، تلاش‌ها و سیاست‌ها در چارچوب رونق بخشی به تولید با اتکا به ظرفیت‌های درونی و با بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی بیش از پیش ‌قدم خواهیم برداشت.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :