پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 7 بهمن ماه 1400
Thursday 27 Januray 2022
کد مطلب : ‌8941
نماینده ورزقان و خاروانا در خانه ملت عنوان کرد

قدردانی از طرح ایجاد نیروگاه برق در مجتمع مس سونگون

نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی سرمایه‌گذاری بر روی انرژی و به‌ویژه نیروگاه برق را جزو اولویت‌های کشور دانسته و از طرح ایجاد نیروگاه برق در مجتمع مس سونگون استقبال کرد.

قدردانی از طرح ایجاد نیروگاه برق در مجتمع مس سونگون

به گزارش مس پرس، الهوردی دهقانی با بیان این مطلب افزود: ایجاد چنین نیروگاهی با ظرفیت بالا می‌تواند علاوه بر تضمین پایداری انرژی در مجتمع مس سونگون، به اقتصاد و پایداری انرژی در منطقه و کشور نیز کمک کند که جای تقدیر و تشکر را دارد.
نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی در ادامه باب یان این‌که ورود به صنایع پایین‌دستی مس یکی از اهداف اصلی طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون است گفت: توسعه مجتمع مس سونگون باید به صورت کامل و قابلیت تبدیل به محصولات نانو و پایه باشد و تولید کاتد به‌تنهایی نمی‌تواند عامل پیشرفت واقع شود.
نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشورهای همسایه افزود: باید مطالعات در خصوص زمینه‌های قابل همکاری با شرکت‌های خارجی هم‌جوار صورت گرفته و با استفاده از این ظرفیت‌ها و تأمین بازار فروش و با استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی به دنبال ایجاد تنوع در سبد کالایی محصولات مجتمع مس سونگون باشیم.
وی با اشاره به مرحله جانمایی عملیات اجرایی شهرک مس افزود: باید بر روی صنایع پایین‌دستی و سرمایه‌گذاری بر روی آن تمرکز ویژه‌ای صورت گیرد و با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی و صنعتی به‌صورت جدی نه مطالعاتی و تئوری، وارد عمل شویم و همواره زمان باید به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور در نظر گرفته شود.
دهقانی با اشاره به برنامه‌ریزی شرکت مس برای سرمایه‌گذاری بر روی حمل‌ونقل ریلی افزود: در کنار این پروژه، در صورت همراهی شرکت مس و کمک به حمل‌ونقل ریلی استان و وصل شدن شهرستان ورزقان به شبکه ریلی سراسری کشوری می‌توان از ظرفیت‌های بازارهای ترکیه، روسیه و ... نیز استفاده کرد و تحول خوبی را در منطقه ایجاد کرد.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :