پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
سه‌شنبه 25 تیر ماه 1398 ساعت 21:39:02
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

تجلیل از اساتید خوشنویسی رفسنجان

شنبه 12 دی ماه 1394

در این مراسم که فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، اعضای انجمن خوشنویسان کشور و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر شهرستان رفسنجان حضور داشتند، از این دو استاد که به درجه استادی خوشنویسی نائل شدند، تجلیل شد.
سید علی میرافضلی مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان این مراسم را سومین آیین نکوداشت هنرمندان شهر رفسنجان برشمرد و گفت: این دو هنرمند خوشنویس شاگردان زیادی پرورش داده و تلاش زیادی برای این خطه انجام دادند که مردم قدردان زحمات آن ها هستند.
همچنین حمید ملانوری فرماندار ویژه رفسنجان نیز در این مراسم مسائل فرهنگی را بزرگترین چالش و مشکل امروز جامعه دانست و اظهار داشت: مسائل سیاسی، اجتماعی و … وجود دارد، اما اگر در بحث هنر به مسائل فرهنگی پرداخته شود، در سایر زمینه ها توفیق حاصل می شود. کسی که می خواهد توفیق داشته و کارش به دل بنشیند، باید از ابزار هنر استفاده کند.
وی یادآور شد: یکی از ویژگی های منحصربفرد رفسنجان، وجود مفاخر فرهنگی و اساتید در زمینه های مختلف است که علاوه بر خوشنویسی در سایر رشته های هنری مانند تجسمی، نمایش، ادبیات و … فعال هستند.
عارف براتی دبیر انجمن خوشنویسان ایران نیز در این مراسم از حضور در رفسنجان ابراز خشنودی کرد و گفت: قدم هایی که مس سرچشمه در زمینه هنر خوشنویسی برداشته است، جای قدردانی دارد.
عارف براتی با تبریک به استاد خوشنویسی رفسنجان برای اعطای نشان استادی، ابراز داشت: بی شک این عزیز، مایه مباهات و برکت منطقه است؛ امروز پایگاه جدیدی در شهر ایجاد شده که مایه افتخار هنرمندان ایران و این شهر است.
گفتنی است این مراسم به همت روابط عمومی مس منطقه کرمان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان برگزار شد.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=6087