پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
چهارشنبه 25 مهر ماه 1397 ساعت 16:02:22
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

کاهش هزینه‌های تولید، هم‌زمان با تغییر وضعیت کارکنان مس

چهارشنبه 15 آذر ماه 1396

به گزارش مس پرس به نقل از روابط عمومی مس منطقه کرمان، «محمد حسنی» در جلسه تولید مس منطقه کرمان گفت: خوش‌بختانه با همت همه واحدهای تولیدی، پشتیبانی، مهندسی و ستادی، تولید مس محتوی در مس منطقه کرمان از برنامه تولید جلو افتاده است.
وی تصریح کرد: سعی کردیم ضمن حفظ کمیت و کیفیت، تولید را با کمترین هزینه و بهترین نگه‌داری از وسایل و پاسداری از سرمایه انسانی و دارایی‌های شرکت که معادن و تجهیزات هستند، داشته باشیم.
وی تأکید کرد: غیر از ذوب و پالایش مس سرچشمه که به‌دلیل توقف اولیه هزینه‌های کاذب را نشان می‌داد، به‌خاطر افزایش تولیدی که داشتیم در همه واحدهای سرچشمه، خاتون‌آباد و میدوک افزایش هزینه‌ها در حد 4-5 درصد بود.
حسنی کنترل مصرف مواد مصرفی را در کاهش هزینه‌های تولید مؤثر خواند و گفت: کنترل مصرف انرژی ماهانه انجام می‌شود و سعی بر این است که در کنار تولید، سرانه تولید نیز افزایش و قیمت تمام‌شده کاهش یابد، در این رابطه توفیق نسبی داشتیم و امیدواریم که تا پایان سال این روند را ادامه دهیم.
وی به پروژه تعویض کوره فلش اشاره و بیان کرد: این پروژه کار عظیم و سختی بود که خوش‌بختانه به سرانجام رسید و با کنترل آلایندگی و کاهش غبار و دود این کوره، آرامش اجتماعی و دغدغه محیط‌زیست نیز مدیریت می‌شود.
مدیر مس منطقه کرمان با بیان این‌که پرداخت‌های پیمانکاران به‌موقع انجام شده است، یادآور شد: گاهی اوقات ممکن است تأخیر یک‌هفته‌ای در پرداخت‌ها اثرات نامطلوبی داشته باشد و از حوزه مالی می‌خواهم برای پیشبرد پروژه‌ها بیشتر به تأمین مالی کمک کنند.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=7423