پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
سه‌شنبه 1 بهمن ماه 1398 ساعت 12:36:20
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

صنعت مس در دوران طلایی خود به سر می‌برد

یکشنبه 27 اسفند ماه 1396

به گزارش مس پرس به نقل از روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس «محمدرضا بنی‌اسدی‌ راد» گفت: مجموعه مس یکی از بزرگ‌ترین خانواده‌های صنعتی کشور است و پاک‌ترین مجموعه را در صنعت مس داریم و از تیمی فعال و قبراق در این حوزه برخورداریم.

وی بیان کرد: مس چهارمین شرکت بورسی کشور است و 70درصد گردش مالی صنعت مس در استان کرمان است؛ این موضوع باعث افتخار است و امیدواریم با یک استراتژی اثربخش، راه توسعه را بیش از گذشته هموار کنیم.

وی با قدردانی از مدیرعامل سابق شرکت، یادآور شد: آقای مرادعلیزاده دوران گذر از بحران را طی کردند و ما هنگامی آمدیم که موقع میوه‌چینی است؛ چراکه بازار مس خوب است و زیرساخت‌ها آماده شده، که این موضوعات ثمره کار و تلاش پرسنل صنعت مس است.

بنی‌اسدی‌ راد تصریح کرد: آقای مرادعلیزاده به عنوان مشاور وزیر در پست بالاتر مشغول به کار شده‌اند و کارهای شرکت را نیز رصد می‌کنند تا توسعه مس بازنایستد؛ این تغییر مدیریت نیست و امیدواریم به کمک آقای مرادعلیزاده و پرسنل شرکت بتوانیم سال 97 سال پربارتری داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در فولاد هدف‌گذاری روی 55 میلیون تن است ما نیز باید هدف‌گذاری کنیم که در سطح دنیا بهتر از این مطرح باشیم و در این دوران طلایی که مس دارد، زودتر به اهداف مورد نظر برسیم.

بنی‌اسدی‌ راد مهم‌ترین اولویت خود را تولید شرکت دانست و خاطرنشان کرد: بحث تولید در شرکت مس در رأس امور است و باید به اهداف مورد نظر برسیم و پروژه‌های توسعه‌ای را دنبال کنیم تا به برنامه چشم‌انداز و برنامه ششم توسعه که هدف‌گذاری شده برسیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اضافه کرد: بحث اکتشافات را نیز باید بیش از گذشته پیگیر باشیم و موارد توسعه‌ها، استارت پروژه‌های جدید، طرح‌های جامع آب و برق، بحث‌های محیط‌زیست و مدیریت بر هزینه و انرژی و بالا بردن بهره‌وری را نیز باید در دستور کار قرار دهیم.

بنی‌اسدی‌ راد بیان داشت: شرکت مس در سال‌جاری به اهداف خود رسید و بودجه ما برای سال آینده مشخص و تکلیف ما نیز مشخص است و امیدواریم بتوانیم بیش از برنامه پیش‌بینی‌شده عملکرد داشته باشیم.

وی ابراز کرد: امیدواریم با حفظ کرامت نیروی انسانی و تامین رفاهی برای بازنشستگان و پرسنل، سال 97 را پرشتاب به پیش ببریم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تأکید کرد: در سال جدید با توجه به راه‌اندازی کارخانه اسید و به‌دنبال آن شروع پروژه کارخانه کود شیمیایی، مباحث آلایندگی کارخانه ذوب به‌طور کامل حل خواهد شد.

 

مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع مس ایران:

فهم مشترکی میان همه مدیران مس وجود دارد

مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه تولید شرکت مس در محل مجتمع مس سرچشمه اظهار داشت: فهم مشترکی که از حوزه صنعت، توسعه و تولید از همین روز اول بین مدیرعامل جدید و مدیران مجموعه وجود دارد، جای تبریک دارد و ان‌شاءالله رابطه خوبی برقرار خواهد شد و فهم مشترکی که روزبه‌روز افزایش پیدا خواهد کرد در توانمندسازی مجموعه اثرگذار باشد.

مهندس «احمد مرادعلیزاده» بیان کرد: سال 96 اگرچه سال طلایی شرکت مس بود اما بیشتر در حوزه‌های عمومی و مالی در دو مقطع برای ما سخت گذشت که در حوزه ذوب و پالایشگاه به‌رغم زحماتی که همه واحدها کشیدند ولی به هر حال اشکالاتی داشتیم؛ البته در حال حاضر شرایط ذوب پایدار است و ان‌شاءالله پالایشگاه نیز پایدارتر شود تا بتوانیم در این حوزه بیش از گذشته پیش رویم.

وی تصریح کرد: امیدواریم دغدغه‌هایی که همیشه با آن روبه‌رو بودیم، چه در بحث سلامت، بهداشت و درمان، و چه پرسنلی، حقوق و دستمزد، با این هم‌گرایی، از اختیاراتی که ازسوی مدیرعامل شرکت به مدیران و معاونان داده می‌شود، استفاده شود و موضوعات در خود مجتمع‌ها حل‌وفصل شود.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: تفویض اختیار و استفاده از فرصت تفویض اختیار توسط مدیران مس نقطه مثبتی است؛ تحولی در همه عرصه‌ها در شرکت شروع شده و ادامه دارد که امیدواریم به گام بزرگ و بلندی در شرکت منتهی شود.

مرادعلیزاده با بیان این‌که هر کمکی که از دستم بربیاید دریغ نخواهم کرد، خاطرنشان کرد: بخشی از بدهکاری به دارایی در سال 96 پرداخت شده که دغدغه دولت و شرکت را رفع می‌کند و در بقیه زمینه‌ها نیز الحمدلله شرایط خوب است و امیدوارم با این هماهنگی و نگاه مشترک، بهتر از گذشته سازمان را به قله‌های بلند مورد نظر برسانید.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=7560