پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
یکشنبه 31 شهریور ماه 1398 ساعت 09:55:23
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

مدیرعامل آنتوفاگاستا نسبت به کسری عرضه مس هشدار داد

شنبه 12 خرداد ماه 1397

به گزارش مس پرس به نقل از CRU، لوسیک با بیان این‌که  هم‌اکنون، تنها یک پروژه بزرگ معدنی جدید در دست ساخت است و تا چند سال آینده، هیچ پروژه قطعی دیگری وجود ندارد اظهار داشت: با توجه به این‌که یک معدن متوسط نیازمند دو تا سه سال زمان برای دریافت مجوزهای لازم است، احتمال می‌رود که بازار مس شاهد کسری عرضه باشد.
وی تأکید کرد: تقاضای مس همچنان در سطوح بالایی قرار دارد. تکنولوژی‌های جدید، به‌ویژه، انرژی پاک و خودروهای برقی ازجمله تکنولوژی‌هایی به شمار می‌روند که به‌طور قابل‌توجهی نیازمند مصرف مس هستند. علاوه بر این، فلز صنعتی مس، نقشی اساسی در دنیای مدرن (برقی شده) و پاک امروز (انتشار کمتر کربن) بازی می‌کند.
مدیرعامل آنتوفاگاستا با اشاره به این‌که، بازارهای موجود در چین و سایر اقتصادهای نوظهور نیز محرک‌های مهم و تأثیرگذار بر تقاضای کوتاه‌مدت مس محسوب می‌شوند گفت: رشد جمعیت در کنار افزایش شهرنشینی و صعود درآمدها، از رشد تقاضای مس در این کشورها حمایت می‌کند.
لوسیک درباره برنامه‌های توسعه‌‌ای این کمپانی گفت: برنامه افزایش تولید شرکت معدنی آنتوفاگاستا شامل افزایش 55هزار تن در سال تولید معدن لس پلامبرس است که نیازمند سرمایه‌گذاری خرید تجهیزات جدید تولید با بیشینه ظرفیت است. همچنین، در واحد معدنی سنتینلا، برنامه ساخت کارخانه تغلیظ جدید یا توسعه واحد تغلیظ موجود و استفاده بهتر از زیرساخت‌های موجود، مدنظر قرار گرفته است.


 

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=7614