پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
جمعه 9 خرداد ماه 1399 ساعت 20:21:41
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

آغاز به کار معدن مس کمپانی CNMC در زامبیا

شنبه 17 شهریور ماه 1397

به گزارش مس پرس و به نقل از متال بولتن، طبق یک نظرسنجی در بورس سهام هنگ‌کنگ، انتظار می‌رود پروژه Chambishi Southeast سالانه حدود 63 هزار تن مس محتوی و حدود یک هزار تن کبالت پس از شروع عملیات رسمی تولید کند.
این کمپانی به تولید هدف‌گذاری شده اولیه برای این پروژه 830 میلیون دلاری در سال جاری دست نخواهد یافت و همچنین، زمان دقیق راه‌اندازی تولید رسمی این پروژه نیز اعلام نشده است.
بک منبع مطلع به موسسه متال بولتن اعلام کرد، اکثر کنسانتره مس استخراج شده از معدن Chambishi Southeast به واحد ذوب مسChambishi متعلق به کمپانی CNMC ارسال می‌شود.
این واحد ذوب یکی از تأمین‌کنندگان عمده بلیستر مس است. بلیستر مس یک محصول نیمه آماده برای بازار چین است. واحد ذوب مذکور در سال گذشته، 220 تا 230 هزار تن بلیستر مس و انواع آند تولید کرده که عمده تولید آن به چین ارسال شده است. این موضوع نشان می‌دهد که تولید محدودی از کنسانتره در بازار نقدی به فروش رسیده است.
پس از محدودیت ایجادشده در دسترسی به ضایعات مس به دلیل اعمال سیاست‌های سخت‌گیرانه زیست‌محیطی کشور چین، بلیستر مس به‌عنوان جایگزینی برای ضایعات مس به‌طور فزاینده‌ای در چین مورد اقبال قرار گرفته است.
در ماه جولای، نرخ تعرفه‌های پالایش مس بلیستر (RC) در چین نسبت به ماه قبل از آن شدیداً کاهش یافت و به 200 الی 210 دلار به ازای هر تن رسید، چراکه کاهش واردات ضایعات مس منجر به افزایش تقاضای واردات بلیستر مس شد.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=7726