پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
شنبه 30 شهریور ماه 1398 ساعت 02:57:24
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

نقش پررنگ معادن کوچک مس در توسعه عدالت اجتماعی

پنج‌شنبه 12 مهر ماه 1397

مهندس عباس صفری مدیر طرح جهادی معادن کوچک شرکت مس با بیان این مطلب در پنل اکتشافات پورفیری و معادن کوچک در حاشیه همایش فلزات غیر آهنی ایران گفت: تناقض در قوانین و عدم استفاده مناسب از ظرفیت‌های تولید و گسترش زیرساخت‌های کافی و مناسب برای توسعه، بعضی از چالش‌هایی است که در حوزه معادن کوچک دیده می‌شود.
مدیر طرح جهادی معادن کوچک شرکت مس با بیان این‌که تولید 75 هزار تن در سال، تعداد شاغلین حدود 50 نفر و عمر کمتر از پنج سال برخی از مهم‌ترین پارامترهای اصلی معادن کوچک در ایران است گفت: یکی دیگر از خصوصیات معادن کوچک اداره ساده‌تر آنها نسبت به معادن بزرگ است و اغلب به‌صورت فامیلی اداره می‌شوند و همین انسجام برای سرمایه‌گذاران جذابیت زیادی ایجاد می‌کند.
صفری با اشاره به این‌که استفاده از تسهیلات یکی از مشکلاتی است که همه صنایع با آن روبرو هستند و معادن کوچک نیز برای استفاده از تسهیلات بانکی و نحوه پرداخت آن با مشکلات فراوانی روبرو هستند اظهار داشت: اگر ما بتوانیم معادن کوچک را با هم هماهنگ کنیم بسیاری از مشکلات معادن خصوصی و کوچک حل خواهد شد.
مدیر طرح جهادی معادن کوچک شرکت مس با تأکید بر این‌که معادن کوچک در ایجاد اشتغال و توزیع ثروت و عدالت اجتماعی بسیار مؤثر هستند بیان کرد: در همین راستا شرکت ملی صنایع مس ایران برای حمایت از معادن کوچک با  ایمیدرو و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و بانک‌ها وارد مذاکره شده تا این معادن بتوانند هزینه‌های خود را از طریق تسهیلات بانکی  پوشش بدهند و با راه‌اندازی معادن خود ارائه خدمت کنند.
وی افزود:  البته صنایع شرکت مس ضمن ارائه کمک‌های مشاوره‌ای و فنی تضمین می‌کند که کنسانتره تولیدی معادن کوچک مس را خریداری می‌کند.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=7774