پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
سه‌شنبه 25 تیر ماه 1398 ساعت 21:35:56
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

افزایش تقاضا عامل رشد پریمیوم‌های مس

دوشنبه 23 مهر ماه 1397

به گزارش مس پرس به نقل از CRU، مدیر اجرایی کمپانی آروبیس گفت: «به‌رغم فشار ناشی از مقررات زیست‌محیطی بر واحدهای ذوب؛ افزایش ارتباطات الکتریکی در جهان موجب شده تا تقاضای مس تصفیه‌شده رشد پایداری را تجربه کند.»
کمپانی آروبیس، بزرگ‌ترین کمپانی ذوب مس در اروپا و بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مواد خام مس در جهان، در هفته گذشته، پریمیوم سالانه مس خود را با 12درصد افزایش؛ 96دلار در هر تن برای پیشنهادات سال 2019 اعلام کرد. در حال حاضر، پریمیوم‌های این کمپانی در بالاترین سطح چهار سال اخیر خود قرار دارد.
شاکلر در ادامه گفت: «بخش‌های کلیدی و پرمصرف مس در حال تقویت است. به‌عنوان‌مثال، بازار رساناها در اروپا در نیمه اول سال جاری به میزان 4درصد رشد کرده است که بخشی از آن ناشی از تغییرات در استانداردهای مقاومت کابل‌ها در اتحادیه اروپا است که در سال 2017 به اجرا درآمده است.»
این کمپانی پس از آن که 40درصد سهام کمپانی کودلکو را در ماه ژانویه در اختیار گرفت، حجم عمده کاتد‌های کارخانه تولید میله Deutsche Giessdraht به ظرفیت 280 هزار تن در سال را فرآوری می‌کند. این دو تولیدکننده در گذشته ورودی کاتد را به‌صورت 50-50 تقسیم می‌کردند. خرید سهام کودلکو به این معنی است که کمپانی Aurubis بیشتر تولید خود را به این کارخانه ارسال خواهد کرد و حجم کمتری را برای مشتریان در دسترس قرار خواهد داد.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=7790