پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
سه‌شنبه 29 مهر ماه 1399 ساعت 15:07:37
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

مجتمع مس شهربابک تا پایان دی‌ماه خوش درخشید/ تحقق برنامه‌های تولیدی طی ده ماه

یکشنبه 14 بهمن ماه 1397

به گزارش مس پرس، «جلیل حسانی» مدیر مجتمع مس شهربابک با اعلام این خبر گفت: مجتمع مس شهربابک تا پایان دی‌ماه موفق به تولید 72 هزار تن کاتد، 80هزار تن آند و بیش از 5 هزار تن کاتد لیچینگ شده است که با این میزان تولید برنامه تولید سال 97 مجتمع مس شهربابک محقق شد.
حسانی با اشاره به اهمیت مسائل محیط زیستی در فرایند تولید و اهتمام ویژه مجتمع مس شهربابک در کنترل آلایندگی کارخانه ذوب خاتون‌آباد گفت: طی ده‌ماه گذشته با انجام فعالیت‌های ویژه و مستمر در همه واحدهای ذوب ازجمله عملیات، تعمیرات و الکترو فیلترها و انجام اصلاحات مدنظر در پارامترهای کنترل کوره فلاش، بهینه‌سازی شرایط بویلر و انجام تعمیرات و تغییرات در الکتروفیلترها، خوشبختانه غبار خروجی از الکتروفیلترهای فلاش و درایر در حد مجاز و استاندارد محیط‌زیست کنترل شده و این یکی از دستاوردهای مهم و حائز اهمیت در این بخش از مجتمع است.
وی تاکید کرد: بنابراین و با توجه به نتایج به‌دست‌آمده در حوزه محیط‌زیست می‌توان گفت که این راهبرد نیز طی ده‌ماهه نخست سال جاری محقق شده است.
مدیر مجتمع مس شهربابک با بیان این‌که در کنار این دو راهبرد اصلی، در زمینه بومی‌سازی و حمایت از کالای ایرانی در سال جاری اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: نخستین اقدام در این زمینه برگزاری نمایشگاه نیازمندی‌ها و توانمندی‌های مجتمع مس شهربابک با محوریت بومی‌سازی در شهرستان شهربابک بود که بحمدالله تجربه برگزاری این نمایشگاه در شهرستان شهربابک خوب بود و منجر به ایجاد تعامل بین مجتمع و تولیدکنندگان و سازندگان شهرستان شد.
وی افزود: دومین اقدام در این حوزه آماده‌سازی زیرساخت‌های الکترونیکی برای ثبت درخواست‌ها بود که بر این مبنا سامانه اینترنتی خرید محلی به‌کمک نرم‌افزار سجاب (سیستم جامع اتوماسیون بازرگانی) راه‌اندازی شد.
حسانی با اشاره به این‌که توانمندسازی تولیدکنندگان با کمک کارشناسان فنی شرکت و مشاوره رایگان همراه با ارسال نمونه قطعات سومین اقدام مهم مجتمع مس شهربابک در حوزه بومی‌سازی بود اظهار داشت: طراحی و ساخت (بومی‌سازی) دستگاه کاتد کنی امور لیچینگ میدوک با همکاری واحد طراحی و کارگاه ساخت مجتمع مس سرچشمه یک نمونه عینی از تلاش مجتمع مس شهربابک برای حمایت از کالای ایرانی بود که در سال جاری به نتیجه عملی رسید و از این اقدام مهم می‌توان به‌عنوان چهارمین دستاورد مجتمع مس شهربابک در حوزه بومی‌سازی نام برد.
به گفته مدیر مجتمع مس شهربابک تشکیل کمیته ساخت مجتمع به منظور بررسی امکان ساخت و بومی‌سازی قطعات مورد نیاز مجتمع به‌ویژه قطعات خارجی (خرید یا ساخت) و تشکیل کمیته مواد شیمیایی و روان کارها مجتمع به منظور بررسی امکان معادل‌سازی و جایگزینی مواد با منشأ خارجی از دیگر اقدامات ارزشمند مجتمع در راستای نهادینه کردن موضوع بومی‌سازی در مجتمع مس شهربابک است.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=7937