پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
جمعه 9 آبان ماه 1399 ساعت 19:47:40
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

احتمال تعطیلی واحد ذوب مس ونتاناس از سوی کودلکو

یکشنبه 28 مهر ماه 1398

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که رئیس کمپانی کودلکو تعطیلی این تأسیسات را در کنفرانس آینده تغییرات اقلیمی که در ماه دسامبر در سانتیاگو پایتخت این کشور برگزار می‌شود، اعلام خواهد کرد.
وی گفته است که قصد دارد از کنفرانس مذکور به‌عنوان یک تریبون برای ترغیب کشورها به اتخاذ تعهدات بزرگ برای کاهش انتشار کربن و سایر گازهای گلخانه‌ای که عامل گرم شدن کره زمین هستند استفاده کند.
واحد ذوب «ونتاناس»  موردانتقاد گروه‌های اجتماعی و فعالان محیط زیستی قرار گرفته است و این واحد را متهم به ایجاد آلودگی سنگین در این منطقه در سواحل مرکزی شیلی کرده‌اند.
این کمپانی در بیانیه خود اضافه کرد، امکانات قدیمی و کوچک «ونتاناس» چندان رقابتی نیستند و چشم‌انداز مناسبی در میان‌مدت ارائه نمی‌دهند، بنابراین پیش‌بینی می‌شود ضرر و زیان سال‌های اخیر که حدود 50 میلیون دلار در سال است برای سال‌های آتی نیز ادامه یابد. با این وجود فعالیت تأسیسات فرآوری ادامه خواهد یافت.
این کمپانی همچنین اعلام کرد تعطیلی احتمالی نیازمند اصلاح قوانین است و همچنین باید طی یک فرآیند برنامه‌ریزی‌شده انجام شود که اثر آن بر کارگران و جوامع اطراف به حداقل خود کاهش یابد. همچنین اعلام شده است که تعطیلی این واحد ذوب به 150 میلیون دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=8251