پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
جمعه 9 آبان ماه 1399 ساعت 21:00:46
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

خداداد غریب پور: اقدامات چهارگانه شرکت مس در توسعه/ کشف ذخایر جدید مس در استان سیستان و بلوچستان

یکشنبه 10 آذر ماه 1398

به گزارش مس پرس به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور که در آیین رونمایی از سیستم یکپارچه‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی شرکت مس سخن می‌گفت افزود: تعریف طرح‌های توسعه شرکت مس به ارزش 13 هزار میلیارد تومان و جذابیت سهم این شرکت در بورس برای سهامداران، حاکی از عملکرد درست این مجموعه در بخش معدن و صنایع معدنی و همچنین اقتصاد دارد.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه تحریم‌ها باعث شده تا بیشتر از توان داخلی بهره ببریم، اظهار داشت: به همت شرکت صنایع ملی مس و در قالب سامانه جامع مالی که بومی‌سازی شده است، می‌توان ارتقای شفافیت و رضایت را شاهد بود.
وی با بیان اینکه نگاه مدیریت شرکت مس توسعه‌ای است گفت: رونمایی از این طرح موجب می‌شود از معدن تا محصول و زمانی که قیمت تمام‌شده محصول مشخص باشد، تصمیم‌گیری درست برای مسوولان تسهیل شود.

سرمایه‌گذاری برای خلق ثروت
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: شرکت مس منابع حاصل از سود شرکت را صرف سرمایه‌گذاری خواهد کرد و این رویه درستی در جهت خلق ثروت برای شرکت خواهد بود.
غریب پور با بیان اینکه ایمیدرو در تحقق اهداف این حوزه، در کنار شرکت مس است افزود: ایمیدرو با شرکت مس در سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه این مجموعه به توافق رسیده است. این روند در سایر شرکت‌ها نیز عملیاتی خواهد شد.

اکتشافات جدید شرکت مس
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اکتشافات انجام‌شده در حوزه مس اعلام کرد: شرکت مس اقدامات قابل‌توجهی در بخش اکتشاف به‌ویژه در منطقه سونگون داشته است.
وی افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه اکتشاف محدوده‌های با ظرفیت استان سیستان و بلوچستان، شرکت مس به معنای واقعی ملی شود.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=8284