پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
شنبه 27 دی ماه 1399 ساعت 18:33:16
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

رعایت بالاترین سطح الزامات زیست‌محیطی در توسعه سونگون

شنبه 7 دی ماه 1398

به گزارش مس پرس، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه تا 5 سال آینده 2.5 میلیون تن به بازار تقاضای مس دنیا اضافه می‌شود، اعلام کرد: بر مبنای این تقاضا، شرکت مس برنامه‌ریزی کرده است تا با انجام طرح‌های توسعه قسمتی از این تقاضای جهانی را پوشش بدهد و ظرفیت تولید را به 500 هزار تن در سال افزایش دهد.
وی با بیان این‌که به‌رغم تحریم‌ها، تقاضای بازار مس دنیا برای محصولات شرکت مس به دلیل کیفیت بالا زیاد است، اظهار داشت: عیار مس جهانی در بهترین حالت 99،99 درصد است درصورتی‌که ما در ایران توانایی تولید عیار 99،999 درصد را داریم و این افتخاری برای صنعت و صنعتگران کشور است که توانسته‌ایم این فضا را به یک شرایط اقتصادی و سودآور در منطقه تبدیل کنیم.
سعدمحمدی ادامه داد: برای تحقق این هدف و افزایش تولید نیاز به گسترش اکتشافات در استان داریم که در این زمینه نیازمند کمک و همراهی مسئولان هستیم تا با رعایت بالاترین الزامات زیست محیطی مناطق اکتشافی را گسترش دهیم.
وی از استاندار آذربایجان‌شرقی خواست مجوز برای گسترش معدن از منابع طبیعی با رعایت الگوهای زیست محیطی صادر شود.
مدیرعامل شرکت مس بیان کرد: تاکنون و بر پایه اکتشافات انجام‌شده ذخایر خوبی اکتشاف شده است که درنتیجه این اکتشافات بالغ بر نیم قرن به عمر معدنکاری مس در منطقه اضافه شده است و امیدواریم با اکتشافات آینده عمر معادن مس افزایش چشمگیری داشته باشد.
مدیرعامل شرکت مس اظهار کرد: مسائل زیست محیطی بر اساس آخرین تکنیک‌های به روز و فنی در مجتمع مس سونگون انجام می‌شود.
وی با اشاره به عملیاتی شدن فاز سوم مس سونگون و آغاز عملیات تکمیل چرخه تولید در مجتمع سونگون گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها ظرف چهار سال آینده، شاهد رشد اقتصاد مردم در منطقه باشیم.
 

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=8302