پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران Mes Press
تاریخ روز
چهارشنبه 28 مهر ماه 1400 ساعت 04:12:48
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

رشد 9.5 درصدی تولید کاتد نسبت به دوره مشابه سال گذشته

دوشنبه 7 تیر ماه 1400

به گزارش مس پرس، سعدمحمدی با اعلام این خبر و ضمن قدردانی از تلاش‌های پرسنل غیور و تلاشگر شرکت مس برای حفظ جریان صعودی در تولید، گفت: شرکت مس همچنین تا پایان خرداد‌ماه سال جاری 94 هزار و995 تن آند مس تولید کرده است.
مدیرعامل شرکت مس تصریح کرد: همچنین مقایسه آمار تولید آند شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان‌دهنده افزایش 3.5 درصدی است.
به گفته سعدمحمدی تولید کنسانتره مس نیز در این دوره‌ زمانی، رشد 4 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است، به‌طوری‌که شرکت مس تا پایان خردادماه 322 هزار و 801 تن کنسانتره مس تولید کرده است.
مدیرعامل شرکت مس در ادامه اظهار داشت: تا پایان خردادماه امسال تولید مس محتوی معدنی شرکت ملی صنایع مس ایران از مجتمع‌های مس سرچشمه، میدوک و سونگون، درمجموع 78 ‌هزار و 729 تن بوده است که در برابر برنامه تعریف‌شده رشد 5 درصدی داشته است.
سعدمحمدی با بیان این‌که کل استخراج شرکت مس در طی این بازه ‌زمانی درمجموع 52 میلیون و 621 هزار تن بوده است، گفت: این میزان استخراج در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 25 درصدی را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به تولید محصول جدید اسید سولفوریک در کارخانجات شرکت مس اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون 216 هزار و 71 تن اسید تولید شده که 3.6 برابر تولید سال گذشته است.
سعدمحمدی در پایان به ثبت رکورد جدید در خردادماه امسال در مجتمع مس سرچشمه اشاره کرد و گفت: کارخانه ذوب سرچشمه در این ماه 23 هزار و 26 تن آند تولید کرده است که رکورد جدیدی در تاریخ این کارخانه محسوب می‌شود.

لینک خبر‌ :: http://mespress.ir/news/?Id=8912