پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 1397
Monday 23 Apri 2018
کد یادداشت‌ : ‌4560

تشییع پیکر سردار رشید اسلام شهید الله ‌دادی

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از برگزاری مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید محمدعلی الله‌ دادی خبر داد.

به گزارش«مس پرس» به نقل از روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیکر مطهر شهید سردار محمدعلی الله‌ دادی در روز چهارشنبه اول بهمن از ساعت 9 صبح از محل حسینیه عاشقان ثارالله ستاد فرماندهی کل سپاه واقع در انتهای خیابان پیروزی، میدان شهید کلاهدوز با حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری و اقشار مختلف ملت شهیدپرور و قدرشناسی ایران اسلامی تشییع خواهد شد.

در بخشی از اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه آمده است: در پی شهادت سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد علی الله دادی در جنایت تهاجم بالگرد نظامی رژیم صهیونیستی در قنیطره سوریه، پیکر این شهید جبهه حمایت از مقاومت اسلامی و دفاع از حرم به کشورمان منتقل گردید.

این اطلاعیه افزوده است: براساس این اطلاعیه پیکر شهید الله‌ دادی پس از تشییع در تهران به استان کرمان منتقل، تشییع و خاکسپاری خواهد‌شد.

انتقال پیکر سردار شهید «الله‌دادی» به تهران

برادر سردار شهید «الله ‌دادی» با بیان اینکه پیکر این شهید بزرگوار به تهران منتقل شده است، گفت: پیکر شهید الله دادی پس از تشییع در تهران به سیرجان منتقل خواهد شد.

عباس الله دادی برادر سردار شهید محمدعلی الله دادی از انتقال پیکر این شهید بزرگوار به تهران خبر داد و گفت: به احتمال زیاد پیکر ایشان در پاریز سیرجان که زادگاه وی است، به خاک سپرده می‌شود.

شهید الله دادی که بود؟

سردار شهید الله دادی متولد سیرجان است. سال 1360به اتفاق سردار شهید زندی نیا به جبهه‌های جنوب رفت و در کنار شهید حسین علم الهدی و شهدای دانشجو به مبارزه پرداخت.

پس از این حماسه و شهادت حسین علم الهدی در هویزه همراه با یکدیگر به دهلاویه رفتند و در جمع نیروهای شهید چمران به مبارزات چریکی پرداختند. این سرداران شهید همچنین در عملیات طریق القدس که منجر به آزادسازی سوسنگرد و بستان شد، حضور داشتند. وی در این عملیات فرمانده یگان خمپاره انداز بود.

پس از این شهید الله دادی به کرمان برمی‌گردد و در اعزام مجدد به گردان ادوات لشکر 41 ثارالله می‌رود. لشکری که فرماندهش سردار قاسم سلیمانی بود.

قبل از عملیات بدر در سال 63 فرمانده گردان ادوات لشکر ثارالله  شهید صادقی بود و جانشین او نیز سردار شهید زندی نیا. با شهادت سردار صادقی در این عملیات شهید زندی نیا فرمانده گردان می‌شود و شهید الله دادی فرمانده یگان تطبیق آتش.

تطبیق آتش نیازمند بهترین و باهوش‌ترین نیروها بود. نیروهایی که تخصص بسیار خوبی در مباحث ریاضی داشتند. تطبیق آتش یعنی زاویه را به خوبی بشناسی و آتش را به آن نقطه هدایت کنی. الله دادی فرمانده این یگان بود.

قبل از عملیات والفجر 8، شهید الله دادی مطرح می‌کند که نقشه‌های موجود از دوره پهلوی دوم از منطقه اشتباه است چون یک بلوک کم دارد و نیاز است مجدد نقشه برداری شود. به همین منظور از منطقه آبادان و فاو عراق دوباره نقشه برداری و عکس برداری می‌شود و پس از این کار مشخص می‌شود که حرف شهید الله دادی درست بوده است.

در عملیات کربلای 1 شهید الله دادی فرمانده گردان ادوات سبک می‌شود. گردان ادوات سبک شامل تیربارها و خمپاره‌اندازها و تجهیزات سبک است که نیروهای این گردان هنگام عملیات همراه با گردان پیاده وارد عمل می‌شوند. ویژگی شخصیتی نیروهای این گردان شجاعت و زبدگی بود.

چهارم دی سال 64 که عملیات کربلای 4 آغاز شد شهید الله دادی توانست وارد جزیره ام الرصاص شود اما با توقف عملیات به عقب برمی‌گردد. دو هفته بعد در عملیات کربلای 5، فرمانده تیپ ادوات یعنی شهید زندی نیا، دوست و همراه همیشگی این شهید بزرگوار در خط به شهادت می‌رسد. سردار قاسم سلیمانی در اثنای عملیات از پشت بی‌سیم دستور می‌دهد که محمدعلی فرمانده تیپ رعد ادوات لشکر ثارالله شود.

او تا پایان جنگ با این سمت در میدان نبرد و جنگ باقی ماند. اوج اقتدار و نقش آفرینی این سردار بزرگوار در عملیات والفجر 10 در منطقه مشرف به سلیمانیه عراق بود. وی پس از پایان جنگ فرماندهی تیپ 38 ذوالفقار کرمان را بر عهده می‌گیرد. پس از آن به مدت 3 سال فرمانده تیپ رمضان لشکر 27 محمدرسول الله(ص) می‌شود. سپس به یزد می‌رود و فرماندهی سپاه الغدیر را بر عهده می‌گیرد تا اینکه چند سال پیش به دعوت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به نیروی قدس رفت تا در لبنان و سوریه به مبارزه با رژیم صهیونیستی بپردازد.

 

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :