پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
سه‌شنبه 6 آبان ماه 1399
Tuesday 27 Octobr 2020
کد یادداشت‌ : ‌5776

روایت رئیس اتاق کرمان از سفر رئیس‌جمهور به دیار کریمان

فضای مساعدی برای سرمایه گذاری به وجود آمده و ایرانیان خارج از کشور می توانند از این فضا استفاده کنند

روایت رئیس اتاق کرمان از سفر رئیس‌جمهور به دیار کریمان
محسن جلالپور رئیس اتاق ایران و کرمان جزئیات سفر رئیس جمهور و هیات همراه به کرمان را تشریح کرد.
محسن جلالپور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران که اهل کرمان است و ریاست اتاق این استان را نیز بر عهده دارد، به نوعی از میزبانان رئیس جمهور در بیست و هفتمین سفر استانی‌اش به حساب می‌آید.
جلالپور در کانال تلگرامی خود گزارشی از جزئیات این سفر نوشته است.
این گزارش را به قلم رئیس اتاق کرمان و ایران می‌خوانید:
از دیروز جنب و جوش زیادی در کرمان می بینم. سفر رسمی اعضای دولت دیروز با حضور معاون اجرایی رئیس جمهوری آغاز شد و پس از آن، مجموعه ای از وزرا به شهرستان های مختلف استان کرمان سفر کردند.حجت الاسلام یونسی به مناطق جنوبی کرمان سفر کرد، آقای رضوی در شهرستان بم حضور یافت. امروز هم مهندس نعمت زاده به رفسنجان رفت. آقای فانی در کرمان ماند و مهندس حجتی هم به منطقه دیگر رفت و حجت الاسلام علوی هم به شهرستان بافق سفر کرد.ساعت 10 امروز هم رئیس جمهور روحانی وارد کرمان شدند و امام جمعه و استاندار کرمان به استقبال ایشان رفتند.
استقبال از رئیس جمهور بسیار خوب بود و یک ساعتی طول کشید تا ایشان و همراهان وارد مصلی شوند. بعد از آغاز مراسم، امام جمعه کرمان که پیش از این بارها در باره ایشان نوشته ام،به رئیس جمهور خوش آمد گفتند و نکاتی را به صورت مطالبه مطرح کردند.
ایشان گفتند واضخ است که مردم کرمان از ورود هیأت دولت و رئیس جمهوری بسیار خوشحال هستند و بسیار هم متوقع. اشاره کردند که کرمان شخصیت های  برجسته ای را به کشور تقدیم کرده است. و این که دیار کریمان حق بزرگی به گردن کشور دارد. نکته دیگری که مورد تأکید امام جمعه کرمان قرار گرفت، مسأله آب بود که گفتند انتظار داریم در این سفر حل و فصل شود. پس از آن، استاندار کرمان هم سخنرانی کرد و در نهایت، رئیس جمهور روحانی هم سخنان مهمی مطرح کردند که در رسانه ها به طور کامل انعکاس یافته است. برای اهالی کرمان،قول رئیس جمهوری برای حل مسأله آب در فلات ایران و به خصوص استان کرمان از همه مهم تر بود. رئیس جمهور همچنین از اختصاص مبلغ دو هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای کرمان خبر دادند.علاوه بر آن اشاره شد که  مبلغ 968 میلیارد تومان پروژه در این سفر بهره برداری می شود و مبلغ هزار و 500 میلیارد تومان پروژه هایی که در شرف بهره برداری است و مبلغ پنج هزار میلیارد تومان هم توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است. بعد از این مراسم، دکتر روحانی و هیات همراه برای نماز و ناهار به محل اقامت رفتند. بعد از ظهر نیز نشستی با نخبگان استان کرمان برگزار شد و پس از آن، قرار است نشستی با فعالان اقتصادی و ستاد سرمایه گذاری استان داشته باشند.  رئیس جمهور و هیأت همراه، فردا قرار است از برخی پروژه های استان بازدید کنند.
فرش قرمز برای ایرانیان خارج از کشور
یکی از برنامه های خوب دیروز، نشست با کرمانیان خارج از کشور بود. این نشست با حضور معاون اجرایی رئیس جمهوری و سید جواد قوام شهیدی- دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور- برگزار شد. 80 نفر از کرمانیان خارج از کشور همراه با جمعی از مدیران استان نیز در این نشست حضور داشتند.
پس از صحبت های آقای قوام شهیدی، من هم درباره تنگنای مالی و نیاز کشور به سرمایه صحبت کردم. اشاره کردم که فضای مساعدی برای سرمایه گذاری به وجود آمده و ایرانیان خارج از کشور می توانند از این فضا استفاده کنند. در حاشیه نشست هم در گفت وگو با یکی از دوستان، به تجربه چین بعد از مائو اشاره کردم و گفتم دن شیائو پنگ پس از آن که تصمیم گرفت درهای اقتصاد چین را باز کند، ابتدا از چینی های خارج نشین دعوت کرد.
در نشست دیروز، استاندار کرمان هم گزارشی از وضعیت اقتصادی کرمان ارائه کرد و گفت: «برای سرمایه گذاران به معنای واقعی، فرش قرمز پهن کرده ایم.»
صحبت های معاون اجرایی رئیس جمهور هم مهم بود. آقای شریعتمداری گفت:  «قصد داریم در یک سال پایانی دولت، گام های مهمی در زمینه بهبود فضای کسب و کار، جذب سرمایه‌، حذف قوانین مزاحم، اصلاح ساختار بانکی و خروج از رکود برداریم.»

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :